5 důvodů proč sexovat

Sex je nejenom příjemná činnost, ale má i spousty kladů, o kterých možná ani nevíte.

Obsah článku

1, Uvolňuje stres

Nemusí to být jen samotný sex, dobře k tomu poslouží i masturbace, ale přeci jen sex je na uvolnění stresu lepší. Samotná fyzická námaha při sexu kladně působí na celé tělo a kvalitní sex ovlivňuje i hormony. Je prokázáno, že při pravidelném sexu vaše tělo má nižší hranici kortizonu, což je hormon který se vylučuje při sexu.

2, Sex je dobrý na srdce

Čím více sexu tím zdravější srdce. Jednoduchá rovnice a přesto pravdivá. Sice existuje spousty košilatých vtipů, při kterých zradilo pány při oné činnosti srdce, ale jedná se spíše o folklor. Ve skutečnosti dle statistik je tomu přesně naopak. Lidé, kteří nemají prakticky žádný sex mají o 45 procent větší šanci na kardiovaskulární nemoci.

3, Pravidelným sexem k potomstvu

Zdaleka nejde o kvantitu styků, ale k brzkému otěhotnění pomáhá i pravidelná masturbace. Ptáte se proč? Muži, kteří ejakulují denně, mají prokazatelně kvalitnější spermie, než ti, kteří si je šetří. To samé platí, jestliže se obáváte o zdraví svého budoucího potomka. Častý styk či masturbace vám o 12 procent sníží pravděpodobnost genetických odchylek či poškození vašeho budoucího potomka.

4, Zbaví vás bolesti hlavy

Přestože toto jistě ženy neradi uslyší, stížnost na bolest hlavy je jejich nejčastějším důvodem k odmítnutí sexu, tak ve skutečnosti je tomu právě naopak. Podle výzkumu, který provedl magazín Headache, je orgasmus velmi účinný při tlumení migrény a tenzní bolesti hlavy. Navíc se prokázalo, že orgasmus též zajistí ztlumení nepříjemných symptomů premenstruačního syndromu.

5, Ochrání vás před rakovinou prostaty

Tato skutečnost je jistě příjemným zjištěním hlavně pro pány, kterých se tento druh rakoviny týká nejvíce. Proto pánové dle výzkumů byste měli ejakulovat alespoň 24 krát měsíčně a máte o třetinu menší riziko, že budete mít rakovinu prostaty, než ti, kteří se šidí.

Přidejte svůj názor

Užijte si 10 % slevu s kuponem LASCIVNIJasně, chci ušetřit
+ +
Pošlete tento článek e-mailem: