Hormonální jóga – inspirace

Hormonální jóga (HJT) může ženám pomoci při problémech s hormonální nerovnováhou jako přírodní způsob léčby. Hormonální jógová terapie je založena na sestavě cviků, které sestavila Dinah Rodrigués z Brazílie. Jednotlivé cviky pomáhají harmonizaci hormonálního systému ženy, dále sestava napomáhá detoxikaci těla či odbourávání stresu. Výsledky jsou viditelné většinou po 3 – 4 měsících pravidelného cvičení.

Dinah Rodrigués se věnuje józe více jak 50 let, pravidelné cvičení jí umožnilo udržet si hladiny hormonů v úžasné hladině i po šedesátém roku věku. Při jedné návštěvě se jí gynekolog ptal, jaké je její tajemství a tak mu pověděla o své sestavě, kterou si sestavila a nazvala ji Hormonální jóga. Gynekolog ji zprvu nevěřil, ale chtěl si to ověřit, proto vybrali asi 30 žen, kterým byl udělán krevní test hladiny ženských hormonů (estradiol a progesteron) a také všechny ženy vyplnily dotazník ohledně symptomů. Poté je Dinah naučila sestavu, ženy ji musely pravidelně 4 měsíce cvičit a poté rozbory podstoupily znovu.

Výsledky byly úžasné. U všech žen došlo k vyrovnání hormonálních nerovnováhy a všechny hodnotily důsledky cvičení velice pozitivně. U všech žen došlo k vymizení příznaků zcela bez užívání nějakých medikamentů nebo se jejich symptomy minimalizovaly. U žen, které nemohly v důsledku polycystických vaječníků otěhotnět, vedlo dle výzkumu 4-6 měsíců k cvičení k plánovanému otěhotnění.

Ženy cvičily pravidelně většinou 3-4 x týdně. Hormonální jóga není žádný výmysl ani nesmysl. Blahodárné účinky byly ověřeny v několika klinických studií. V současné době se hormonální jóga netýká pouze žen, existuje i sestava cviků vhodná pro muže nebo pro lidi s cukrovkou. Hormonální jóga je sestavena ze cviků, které umožňují harmonizaci hormonální hladiny v ženském těle. Oproti klasické józe je tato sestava dynamičtější a většina cviků je doprovázena břišním dýcháním, které se nazývá bhastrika.

Obecně můžeme říci, že HJT pomáhá při následujících problémech:

  • cysty na vaječnících;
  • problémy související s menopauzou nebo předčasná menopauza;
  • premenstruační syndrom (PMS);
  • polycystické vaječníky;
  • ztráta menstruace a ovulace;
  • snížená funkce štítné žlázy;
  • neplodnost (způsobená hormonální nerovnováhou nebo srůsty na vejcovodech);
  • padání vlasů a akné (nejčastěji v důsledku PCOS);
  • emocionální symptomy (nespavost, deprese, podrážděnost, emoční labilita, migréna apod.).

Naučit se sestavu a jednotlivé techniky objevující se v HJT je možné dvěma způsoby. V České republice nabízí výuku několik certifikovaných instruktorek, které nabízejí víkendové kurzy, kde se během dvou dnů naučíte celou sestavu a sama pak již můžete cvičit doma. Druhou možností jsou měsíční kurzy. V těchto kurzech probíhají lekce 2x týdně, kde se během 8 setkání naučíte celou sestavu. Bohužel měsíční kurz není dostupný ve všech městech, výhodou budou mít zejména ženy z Prahy. Víkendové kurzy nabízejí lektorky ve více městech.

Na závěr několik odkazů, kde si můžete vyhledat kurzy hormonální jógy ve vašem městě.

http://www.jogahormonalni.cz/

http://www.hormonalni-joga.eu/

http://www.centrum-hormonalni-jogy.cz/

Přidejte svůj názor

Užijte si 10 % slevu s kuponem LASCIVNIJasně, chci ušetřit
+ +
Pošlete tento článek e-mailem: