NÁVŠTĚVNOST SEXSHOPŮ – analýza dotazníků

Kateřina Nedbálková se v roce 2015 zaměřila na obchody s erotickým zbožím. Ze vzorku 139 respondentů přiznala návštěvu kamenného shopu jen skupina 20 %, a to jak z důvodu nákupu zboží, tak z čisté zvědavosti.

Nejčastěji se nakupuju erotické pomůcky, masážní oleje, lubrikační gely, erotické prádlo, kondomy a jiné pomůcky zabraňující početí. Méně se kupují DVD a časopisy s erotickou tematikou, feromony a afrodisiaka.

Z erotických pomůcek se velkému zájmu těší klasické vibrátory, pomůcky pro anální sex, vibrační vajíčka a kuličky, zájem je i o erekční kroužky, pomůcky pro BDSM a připínací penisy. Do kurzu se dostávají i návleky na penis a pomůcky pro klinik sex.

Sex shop v internetovém provedení má vyhlídky lepší. Až 60 % dotázaných přiznalo jeho oblibu. I tady se nejčastěji objednávají erotické pomůcky, masážní oleje, lubrikační gely, prádlo a kondomy. A opět z erotických pomůcek vedou klasické vibrátory, vajíčka, kroužky či připínací penisy.

Z výzkumu je také patrné, že nákup provádí převážně ženy, a to až v 70 %!!! Jde většinou o středoškolsky vzdělané zákazníky, a sice z regionů, kde je více než 100 tisíc obyvatel. Místa okresních formátů ale také nezahálí.

A novinka na závěr! Častější nákupy v kamenném či internetovém obchodě začali realizovat i lesbičky a gayové.

Přidejte svůj názor

Užijte si 10 % slevu s kuponem LASCIVNIJasně, chci ušetřit
+ +
Pošlete tento článek e-mailem: