Milujte se podle 28 denního cyklu – inspirace pro plánování sexu

Že chuť na sex nezůstává v průběhu ženského menstruačního cyklu stále stejná, to si asi všiml každý. Mění se nejen, kolik, ale také kdy, jak a do určité míry i s kým.Začínáme divoce

Když žena odmenstruuje, začíná jí v krvi stoupat estrogen. Tento hormon zodpovídá za všechno, co považujeme za ženské. Jak roste jeho hladina, máme stále větší chuť na sex, cítíme se sebevědomě, atraktivně a muži tuto naši auru vnímají.

Postupně také stoupá mužský hormon testosteron.

V důsledku jeho nárustu žena vystupuje sebejistěji a láká ji dobrodružství. Tato fáze tedy představuje ideální dobu na rychlovku v kuchyni či za závěsem na plese, ve vlaku nebo v parku. Rozhodně se teď nechystejte na romantiku při svíčkách.

Estrogen stoupá

Další týden vrcholí ovulací. V tu chvíli také kulminuje hladina estrogenu. Žena se cítí skvěle, chuť na sexuální hrátky stoupá, nebojí se experimentů a také ji to táhne mezi lidi. Pánové pozor, protože partner není jediný, kdo si této změny všímá.

Vaše partnerka působí v době okolo ovulace na muže jako magnet. Lehce se mění také preference při výběru partnera. Najednou nás přitahují dominantní samci. Citlivost a inteligence teď u partnera nejsou tolik v kurzu jako obvykle. A jedna zajímavost, ovulující ženu poznáte také podle oblečení.

V tomto období dámy preferují červenou a růžovou.

Jeďte radši na dovolenou

Po ovulaci estrogen klesá a s ním i chuť na intimní hrátky. Kromě něj začíná stoupat také hormon progesteron. Jeho vliv způsobuje, že žena je unavená, klidná, malátná a touží zůstávat doma. Chuť na experimenty a dobrodružství mizí. Pokud už má v této chvíli chuť se milovat, touží po něžnosti, tulení a mazlení. Chybu muž neudělá ani s romantikou, správným laděním a čokoládou – za sladké dobroty by žena v této fázi šla světa kraj.

Obávaný PMS – sex vám chybět nebude

Kolem 21. dne cyklu se žena probudí a má pocit, že všichni lidé kolem ní jsou o několik stupňů protivnější a dýchají zbytečně hlasitě. Muž v souladu s pudem sebezáchovy prchá z jejího okolí.

Ale pánové, ochuzujete se o koření vztahu.

Vlivem naladění na emoce žena zažívá občasné, ale intenzivní záblesky chuti na sex. Čím víc se blíží menstruace, tím častější a silnější. Stále platí, že dámy teď ocení romantiku, něžnosti a domácí pohodu. A nebojte, pánové, jste její, jste známý a jste její hrdina. Preference při volbě partnera v této fázi přejí milovanému muži, jemnému a inteligentnímu romantikovi.

A jsme zase na začátku

S koncem cyklu sice klesá hladina všech pohlavních hormonů na své dno, ale chuť na sex se někdy rovná té předovulační. Může za to prokrvení orgánů v oblasti pánve, které ženu připravuje na menstruaci. Takže utíkat z domu se nevyplatí. Jen dýchejte tak potichu, jak jen dokážete. A užijete si skvělý sex.

Dámy, sledujte svůj cyklus. Sledujte, co přesně na vás v dané fázi platí. A sdělte to partnerovi. A vy pánové, pište si ženský cyklus do kalendáře. Intimní život páru dostane nový náboj.

Barbora Jiřincová. Autorka webu o osobním rozvoji pro ženy, které chtějí být úspěšné a zůstat při tom ženami.

https://zena-snu.cz/

Užijte si 10 % slevu s kuponem LASCIVNIJasně, chci ušetřit
+ +
Pošlete tento článek e-mailem: