BDSM: (Auto)erotická asfyxie – co to je?

Neškodná sexuální praktika zpříjemňující milostný život nebo hra na hranici života a smrti. Co to vlastně (auto)erotická asfyxie je a proč jsou někteří pro vlastní uspokojení ochotní obětovat vlastní život? To vše a víc se dozvíte v následujícím článku.

Obsah článku

Škrcení: Máte strach,  nebo pociťujete vzrušení?

Erotická asfyxie je v posledních letech stále oblíbenější sexuální BDSM praktikou, kdy se zamezí přívodu vzduchu do těla (plíce,mozek) pomocí škrcení nebo dušení. Pokud tuto praktiku provozujeme v páru, říká se jí erotická asfyxie.

Pokud si vystačíme i bez partnera a přiškrtíme se raději sami při vlastním uspokojování, nazývá se autoerotická asfyxie.
Tím, že se tělu dostává méně vzduchu dochází údajně k urychlení a zintenzivnění orgasmu. Někteří hovoří dokonce o “mimotělním” zážitku. Jednoduše pocit neskutečného blaha.

Mám na to dost síly?

Při sexuálních hrátkách lze využívat vlastní síly a partnera/sebe škrtit pomocí rukou, nebo lze využít nejrůznější pomůcky, jako jsou stahovací obojky,igelitový sáček, nejrůznější lana nebo kusy látky (šátek).

Často se také používá kus partnerova/svého oděvu, jako je podprsenka nebo kalhotky, pro zvýšení sexuálního napětí.

Není to nebezpečné?

Jednoduše-může skončit i smrtí! Erotická asfyxie patří mezi nejnebezpečnější sexuální praktiky vůbec. Může při ní dojít k poškození mozku nebo srdce, protože bez kyslíku přestávají tyto orgány řádně pracovat.

Ročně na následky sexuálních hrátek spojených se škrcením či dušením zemřou stovky lidí. Ze známých osobností takhle například zemřel muzikálový skladatel českého původu Kotzwara, podle kterého je tato praktika také často nazývána i v zahraničí, nebo americký herec David Carradine.

Mám to vůbec zkoušet?

Obecně platí, že při dodržování určitých bezpečnostních zásad by se nemělo nic stát. Například stanovením “záchranného slova”, které sexuální hrátky ukončí, či pouze mírným škrcením lze také dosáhnout sexuálního uspokojení.

Při sexuálních hrátkách lze totiž velmi těžce poznat, kdy druhý prožívá velmi intenzivně sexuální zážitek nebo už má dost.S jídlem sice roste chuť, nic by se ale nemělo přehánět.

Pokud tedy přemýšlíte nad vyzkoušením této sexuální praktiky s druhou osobou doporučujeme to provádět pouze s někým, komu důvěřujete a jste s ním předem domluvením na tom, kam až může při škrcení zajít.

Z hlediska bezpečnosti ale tuto extrémní sexuální praktiku vůbec NEDOPORUČUJEME!.

RG

Koooouzelný ValentýnVALENTYN sleva
+ +
Pošlete tento článek e-mailem: