Home > Jak na sex > V čem je menstruační kalíšek lepší než jiné možnosti?

V čem je menstruační kalíšek lepší než jiné možnosti?

Zdá se vám pobuřující, že se píše o menstruačních kalíšcích? Tohle téma už není tabu. Naopak, stává se trendem. Používání kalíšků je trendy. Zpočátku si hromada žen, která o nich slyší, řekne, že to působí nechutně a podobně. Přitom některé vlastně dodnes netuší, kolik výhod v sobě tato pomůcka skrývá.

Obsah článku

Ekologie je základ

Hlavní důvod, proč se kalíšky stávají trendem, je ekologie. Důraz na ekologii v posledních letech rapidně narůstá. Pokud tedy chcete šetřit životní prostředí, rozhodně byste si měla jeden opatřit. Když to srovnáme, tak vložku si měníte několikrát denně a vždy ji vyhodíte do koše. Necháváte tak za sebou tuny odpadu.

Kdežto jestliže používáte kalíšek, koupíte si jeden či dva (praktičtější je mít dva, protože se doporučuje vždy po jeho použití jej vyvařit, takže si jednoduše dáte druhý, ten první vyvaříte a zase opakujete) a ty vám vydrží 5-15 let. Vidíte ten obrovský rozdíl? Navíc jeden kalíšek vás vyjde na cca 400 korun (ceny se liší o pár stovek), takže taky ušetříte hromadu peněz.

Menstruace bez stresu

Určitě vás nebaví myslet na menstruaci každý den, kdy ji máte. Neustále pamatovat na to, že to máte dostat, že byste si měla vložku nebo tampón vyměnit, nebo abyste je měla neustále u sebe. Otravuje nás to všechny a nemáme kvůli tomu klid. S kalíškem se stala menstruace jednodušší. Už se nemusíte cítit nepohodlně v době periody.

Ráno si jej dáte, a pokud netrpíte až příliš silnou menstruací, máte do večera klid. Navíc se prodávají 2 varianty, větší a menší, větší je určen ženám po porodu, ale můžou jej používat i ženy které ještě nerodily, ale mají silnou menstruaci.

Celý den na nic z toho nemusíte ani pomyslet. Večer jen vyndáte, vylijete, vyvaříte ho a dáte druhý. Ráno to stejné. Spolu s tím taky odpadají veškeré starosti s kupováním těchto hygienických potřeb.

Neohrožuje zdraví

Kalíšek je vyráběn z lékařského silikonu, takže není zdravotně závadný. Navíc není bělený chlorem jako vložky a tampóny. Díky bělení se uvolňuje dioxin, což pro nás není zrovna zdravé.

Pokud byste se ptala, jestli můžete kalíšek používat během sportu či plavání, tak ano. Můžete ho mít bez problému v kterékoliv situaci.

Existují i zápory kalíšků pro menstruaci

Ale abychom tady nevyjmenovávali pouze klady, řeknu vám taky pár záporů.

  1. První věc je, že by kalíšek měly používat pouze ženy, které jsou sexuálně aktivní, protože existuje riziko, že se tím naruší panenská blána.
  2. Druhý problém nastává při prvních použitích kalíšku, kdy si nejspíš nebudete vědět rady, jak přesně kalíšek zavést a zase pak vyndat, ale to je jen otázka času, kdy přijdete na správný způsob. Pak už to budete dělat automaticky jako například s tampónem. Takže to máme pouze dočasný problém.
Intimnost?

Naopak dlouhodobý problém je to, že když jste někde venku a musíte jít na veřejné záchody, tak vyndat si jej, vylít jeho obsah před ostatními ženami do umyvadla a opláchnout ho, by pro někoho mohl být velký problém.

Řešením jsou záchody pro invalidy, které jsou dnes již skoro všude. Tyto záchody mají vlastní umyvadlo, takže se nemusíte strachovat, že budete muset ukazovat kalíšek před jinými lidmi.

Pošlete tento článek e-mailem: