Otrocká smlouva

Otrocká smlouva je termín, který se používá v různých kontextech, často s odlišnými významy. V základním smyslu se jedná o dohodu nebo smlouvu, která jednu stranu (otroka) staví do extrémně nevýhodné, nespravedlivé nebo přímo závislé pozice vůči druhé straně (Pánovi, Paní, Madam, či vícero osobámi, apod.). Což je vhodné pro typicky moderní, ale přesto stritkní dominantně / submisivní vztahy – nejen v rámci BDSM, fetišů, sissy převýchovy, apod.

Otroctví jako takové bylo v historii praktikováno v mnoha civilizacích a kulturách, kde otroci byli považováni za majetek svých pánů a měli velmi omezená práva.

Obsah článku

Moderní verze smlouvy pro subinky a subíky

Dnes je pojem otrocké smlouvy často používán v přeneseném významu, zejména v kontextu pracovněprávních vztahů nebo jiných formálních dohod, kde jedna strana má výrazně silnější postavení než druhá.

Vzor pro dominy a jejich subíky a subinky

Sesterská redakce Lascivní.cz konzultovala její přípravu se spřízněnými českými dominami (i na webu mají s dalšími dom ženami i muži rozhovory) a připravili praktický vzor, který doplníte svými údaji a můžete ho hned podepsat.

Definují se zde:

  1. Smluvní strany – kdo podepisuje
  2. Předmět smlouvy – kdo koho vlastní
  3. Obecná pravidla – úcta, pokora, stává se majetkem, …
  4. Ostatní pravidla – k jakému účelu je smlouva podepisována
  5. Povinnosti otroka či otrokyně – kdy, co, jak má plnit
  6. Porušení pravidel – co bude následovat
  7. Změna smlouvy – kdy je možné ji změnit
  8. Ukončení smlouvy – za jakých podmínek ji Dominant může vypovědět
  9. Zvláštní ustanovení – vše, co potřebujete definovat
  10. Doplňující ustanovení – pravidla, která si nastavíte na míru
  11. Podpisy a datum podepsání – od obou stran

Její vzor připravený k tisku si můžete koupit od redakce Lascivní.cz…

Historický Kontext

  1. V historickém kontextu otrocká smlouva označovala jakýkoliv dokument nebo ústní dohodu, která z někoho činila otroka, tj. osobu zcela podřízenou a vlastněnou jinou osobou. Tato logika se dnes přenáší právě do modernější, ale stále striktních D/s smluv s otrokem, viz VZOR výše.
  2. Otroci byli považováni za majetek, a proto smlouvy o otroctví byly často součástí majetkových transakcí a dědických práv.
  3. Existovaly různé formy otroctví, včetně dědičného otroctví, kde status otroka se přenášel z rodičů na děti, a dluhového otroctví, kde se osoby mohly stát otroky jako forma splacení dluhu.

Přidejte svůj názor

Užijte si 10 % slevu s kuponem LASCIVNIJasně, chci ušetřit
+ +
Pošlete tento článek e-mailem: