Panenství – IN nebo OUT?

Spousta lidí se domnívá, že se průměrný věk prvního pohlavního styku snižuje, nicméně ten se dle průzkumů a slov odborníků drží stále na stejné úrovni, mezi 17-18 lety. Někdo začne dřív, jiný později. Kroutíme hlavou, když vidíme 13ti letou těhotnou dívku nebo naopak, pokud se k nám donese, že naše známá je ve svých 30 letech stále pannou.

Každý má přístup k sexu jiný, ovšem je potřeba, aby se dotyčný na začátek sexuálního žití cítil připraven. Pokud se nepovede začátek, je pak mnohem obtížnější si v dalších pokusech věřit. Muž může ztratit sebedůvěru a mít např. potíže s erekcí, žena může mít problémy s uvolněním a následně i s orgasmem.

V situaci, kdy je dívka ještě ve věku kolem třicítky pannou, se partner může dostat do situace, kdy se cítí poněkud vystrašeně a v mnoha případech neví, co si počít. Ona nezkušená, vystrašená, křečovitá, on nervózní, nevědoucí si rady, frustrovaný (či naopak).

V tento křehký moment je zapotřebí pochopení a tolerance zkušenějšího partnera, který by měl ve svém vlastním zájmu dbát na to, aby první dojem ze sexu jako takového, byl jen ten nejlepší, a méně zkušený, resp. nezkušený partner se na něj příště těšil a ne, aby se děsil chvíle, kdy zase bude muset podstoupit „tu hrůzu“.

V prvé řadě by bylo nejlepší se připravit a naladit pomocí nekoitálních technik, které jsou příjemným zpestřením sexu i v případě, kdy partneři milostný akt provozují. Vyzkoušet lze necking, petting… Mazlení, hlazení, různé podoby dráždění, ať už ručně, ústy, jazykem či různými erotickými pomůckami, jichž je na trhu nepřeberné množství a vybere si z nich opravdu každý.

Vypěstovat v nezkušeném člověku kladný vztah k sexu je náročné, ovšem ne nemožné. Pokud váš partner není dřevák, oplývá-li silnou dávkou trpělivosti a respektu a v neposlední řadě také velkou roli hrajícími zkušenostmi, není se čeho bát. Základní je se uvolnit, užít si to a vychutnat. Nezáleží na tom, jestli je vám patnáct nebo pětatřicet. Pokud cítíte, že to chcete a on/ona je ten člověk, se kterým to chcete, běžte do toho.

Život je příliš krátký, než abychom čekali na ty „pravé“. To můžeme také čekat celý život…

Přidejte svůj názor

Užijte si 10 % slevu s kuponem LASCIVNIJasně, chci ušetřit
+ +
Pošlete tento článek e-mailem: