Home > Zajímavosti a inspirace > Přátelství mezi mužem a ženou, aneb kamarád taky rád!

Přátelství mezi mužem a ženou, aneb kamarád taky rád!

Kamarádství mezi mužem a ženou – existuje, nebo je to léty omílaný mýtus? Zlé jazyky tvrdí, že něco takového jednoduše není možné, neboť jeden z obou zúčastněných vždy zatouží po něčem víc. A ono pověstné „něco víc“ je zpravidla příčinou rozpadu mnohdy i dlouholetého přátelství. Kamarád taky rád! Určitě i vy znáte tuhle hlášku, která jak se zdá, asi má něco do sebe. Myslíte si, že mezi mužem a ženou může fungovat vztah, který bude založený na čisté, přátelské lásce a ve kterém nebude ani špetka touhy, erotické přitažlivosti či sexuálního chtíče? Pojďme na to společně přijít v dnešním článku!

Problém nastává, když má jeden čisté úmysly a ten druhý to vidí…zkrátka jinak!

Přátelství je velice choulostivá věc založená na společných zájmech, životních postojích názorech, smyslu pro humor a dalších aspektech. Dojde-li na přátelství mezi opačným pohlavím, bude to fungovat jen tehdy, pokud se muž a žena nebudou nikdy fyzicky přitahovat. Bude-li tomu právě naopak, dospěje to ke klasické překážce: jeden z nich bude mít v jejich vztahu andělsky čisté úmysly, kdežto ten druhý to uvidí úplně jinak. A v takové chvíli nastává problém…

Sex je či není překážkou?

Velice často se stává, že se dva přátelé spolu vyspí a to mnohdy i přes prvotní domluvu, že k ničemu takovému zkrátka nedojde a tečka. Zkrátka to přijde buď dříve, nebo později. Po společně strávených intimních chvílích pak přichází výčitky, zda se jedním úletem přátelství nezničilo – pravdou ale je, že ne vždy je sex takovou překážkou, jak si mnozí myslí. Ne nadarmo vznikl pojem „kamarádství s výhodou“ kdy spolu dva přátelé občasně spí, ale na jejich vztahu to nic nemění.

Kamarádství s výhodou má něco do sebe!

Kamarádství s výhodou – určitě ani vám tento pojem neunikl. Jak bylo řečeno výše – sex mezi mužem a ženou, jež chtějí i nadále zůstat jen přáteli, nemusí být nutně nepřekonatelnou překážkou. Ba naopak – mnoho párů spolu jen spí a vysloveně si to pochvalují. Proč? Pokud spíte s kamarádem/kamarádkou, jde čistě jen o fyzické uspokojení. Nemusíte se jeden druhému zodpovídat, nemusíte na sebe žárlit – zkrátka jde jen o sex.

Co říci závěrem?

Pojďme se společně dobrat k nějakému cíli. Přátelství mezi mužem a ženou – existuje nebo ne? Obecně je to tak, že existuje, ale zpravidla jen velice krátkou chvíli. Jeden vždy zatouží po něčem navíc a pak nastávají dvě možnosti: přátelství se posune na novou úroveň, nebo dospěje k nenávratnému cíli. Možná, že nejlepším závěrem pro dnešní článek bude přirovnání k pověstné Lochneské příšeře: o té také kdekdo tvrdí, že existuje, ale těžko říci, zda jí skutečně někdo někdy viděl…

Leave a Reply

Pošlete tento článek e-mailem: