Kondom při sexu: Jaká jsou pro a proti?

Sex s kondomem. V případě jednorázové akce na jednu noc nezbytnost vzhledem k nutnosti ochrany proti pohlavním chorobám a nežádoucího početí. Jenže každý této pomůcce nehoví. Někdo to bez potíží zvládne, v jiném ale už ta představa vzbuzuje odpor. Má pocit, že guma prostě páchne, není příjemný její dotyk… Jaké milování s kondomem vlastně je a proč stále vzbuzuje trochu rozporuplné vášně?

45 % mužů se bez gumy obejde

Jsou milenci, kteří nemají s kondomem žádný problém a dokážou si sex užít stejně jako při nechráněném styku. Na druhou stranu ale najdeme i spoustu lidí, kterým představa kondomu kazí chuť na sex a uvádějí různé důvody, proč raději riskují nechráněný sex, než by sáhli po balíčku s gumou. Dokonce se uvádí, že 40-45 % mužů říká, že se bez kondomu raději obejde. Vadí jim, když nepadne velikost, kondom sklouzává, nejsou v něm tak citliví. Ani ženy nejsou o výhodách kondomové antikoncepce přesvědčeny. Až čtvrtina z nich uvádí, že ani při náhodném pohlavním styku kondom po partnerovi nevyžadují. Nepřesvědčí je přitom ani mimořádně silný argument upozorňující na to, že kondom jako jediná antikoncepce umí ochránit i před nákazou pohlavními chorobami.

Proč milenci kondomy vlastně nechtějí?

  1. Necítí pořádně partnera

Ženám se nelíbí, že při milování s kondomem cítí víc gumu než samotného partnera, a proto je jim styk spíše nepříjemný. Proto hodně dam raději podstoupí zdravotní riziko, jenom aby si sex vychutnaly.

  1. Hlídají, jestli nesklouzává

Muži často říkají, že mají problém najít vhodnou velikost kondomu. Mužský penis se nevyrábí v továrně na míru, každý je jiný. Větší, menší, silnější, štíhlejší. Proto je těžké trefit ten správný návlek, který bude plně vyhovovat. Muži s větším penisem často zápasí s tím, že kondom nedrží a roluje se, sklouzává, u menšího penisu zase nemusí držet. V takových případech bývají oba partneři jednotní: Nemáme z toho nic, když pořád hlídáme, aby náhodou nesjel dolů!

  1. Obava z prasknutí

Máte ostřejší nehty? Nepodařilo se vám kondom správně nasadit? Připadá vám nedostatečně pružný? To všechno je důvod k tomu obávat se, že kondom stejně praskne. Nejenom, že ochrana nefunguje, ale ani si neužijete žádný pořádný sex.

  1. Než se správně nasadí, erekce je fuč

Nejdřív se vám nedaří roztrhnout obal, pak vám guma vyklouzne z ruky, nedaří se ji správně nasadit. Na spoustu mužů působí tohle jako studená sprcha.  Tvrdý orgán přestane mít chuť na cokoli a zvadne.

  1. Jste alergici

Docela velké množství lidí má alergii na latex, udává se dokonce cca 6 %. Na klasický latexový kondom v takovém případě zapomeňte. Naštěstí se ale už kondomy vyrábí většinou z jiných látek, takže nebezpečí nehrozí. Ale luštit v obchodě na krabičce drobná písmenka o složení kondomu, je otrava.

S gumou může být i zábava

Pokud se přes popisované nevýhody přenesete, můžete si s kondomem užít. Doby latexových gum, které páchly jako gumové rukavice v chemické laboratoři, už jsou dávno pryč. Kondomy se vyrábějí z látek, které jsou tělu mnohem příjemnější a nezpůsobují nežádoucí reakce pokožky. Velmi příjemný pocit je, že žena nemůže otěhotnět nebo se nakazit pohlavní chorobou. Hodí se to i při náchylnosti k infekcím a mykózám u ženy, chráněni jsou pak oba partneři. Některé páry říkají, že díky kondomu je jejich milování delší a intenzivnější. Partnerovo vyvrcholení se dá oddálit. Zábavné může být zkoušení různých barev, vůní a povrchů nebo tvarů kondomů. Někdy se také může stát kondom dokonce i léčebným prostředkem. Pokud žena trpí tím, že se jí tvoří protilátky proti spermiím, je kondom nutností. Jinak může hrozit vznik neplodnosti, protože tělo zahájí autoimunitní reakci.

Fotografie: freedigitalphotos.net

Přidejte svůj názor

Užijte si 10 % slevu s kuponem LASCIVNIJasně, chci ušetřit
+ +
Pošlete tento článek e-mailem: