50 odstínů temnoty a rozkoše?

Určitě každý již viděl nový film 50 odstínů šedi, který se na plátna vynořil začátkem tohoto roku. Bohužel filmoví kritici nevynesli tento film na výsluní, naopak, mnozí si stěžovali, že v sexuálních scénkách „není nic vidět“ nebo „tam skoro žádné nejsou“.

Musím se však zeptat, bylo cílem vytvořit film o sexu? Samozřejmě nemohu vědět, co měla autorka se svým dílem za lubem, ale nelíbí se mi, když někdo pomlouvá pomocí lží. Ano, na první se může zdát, že jde o obyčejný film, plný zvrhlého „šukání“, ale zkusme se tomu společně podívat pod pokličku.

V tomto filmu jde o mnohem víc, než jen o zvrhlé sexuální praktiky a dominanci. Mnohem lépe je to samozřejmě vysvětlené v knize, kde jsem i já pochopila spoustu věcí, jež se ve filmu neobjevily. Ty nejdůležitější však zazněli i v samotných snímcích. Christian je komplikovaná osobnost – má strach z dotýkání, potřebuje kolem sebe neustálou kontrolu. Anna je chytrá, mladá přitažlivá žena. Neví, do čeho se dostala, s kým má tu čest..  Na konci prvního dílu se s Christianem rozejde.. Jak to bude pokračovat? A jak to nakonec skončí?

V roce 2017 se můžeme společně těšit na druhý díl – Padesát odstínů temnoty – a na rok 2018 připadá poslední část – Padesát odstínů svobody. Ti, co četli knižní sérii již samozřejmě vědí, jak celý příběh skončí, a ti co ne, můžou se těšit na báječnou podívanou plnou lásky, něžnosti a porozumění.

Jedno známé rčení říká, nesuď knihu podle obalu. A je to pravda. Tento příběh totiž není jen o sexu, jak se zdá, je o pravé lásce, o dvou bytostech, kteří se musí vzdát věcí, na kterých dříve lpěli, aby mohli být s tím druhým. Nápadně mi to připomíná problémy současných párů. Ne, že by každý muž trpěl takovou psychickou poruchou a touze po sexu jako Christian -, ale určitě jsou na světě páry, které mají obdobné problémy, jako Anna s Christianem. My jen teď můžeme doufat, že se Christian rozhodne správně, protože – věřte nevěřte – není lehké říci ano..

Přidejte svůj názor

Užijte si 10 % slevu s kuponem LASCIVNIJasně, chci ušetřit
+ +
Pošlete tento článek e-mailem: