Tantrická masáž jako dokonalé uvolnění

Moderní doba bohužel příliš nepřeje dotykům. V odcizeném světě jako bychom se sami sebe navzájem báli dotknout, abychom náhodou neporušili nějakou intimní zónu. Přitom dotýkání se, mazlení, smyslnost je naprosto přirozenou součástí našeho života. Proto se často na jednu stranu dotyků bojíme, ale na druhou stranu po nich toužíme. Jak odblokovat tento strach a dát průchod naší přirozenosti? Jednou z cest je tantrická masáž.

Obsah článku

Při rituálu objevujete rovnováhu těla a duše

Rituál masáže vychází přímo z tantrické filozofie. Ta pomáhá zapomenout na každodenní starosti, na neustálý strach o to co bude a učí nás žít přítomným okamžikem, umět si vychutnat naše současné bytí bez obav z budoucnosti a stresu. Jde o intimní rituál, kdy jeden dává a druhý přijímá. Masáž v sobě snoubí prvky tantricko-taoistických praktik s klasickou masáží. Ovšem důležitý je zde velmi osobní přístup, pozornost věnovaná plně jednomu člověku a také velké znalosti práce s energií. Pokud se všechny tyto aspekty propojí, potom masírovaná osoba zažije nejenom uvolnění jako při klasické masáži, ale také více vzrušení, které v ní probudí životní sílu. Ten, kdo masáž poskytuje, vlastně pomáhá přijímajícímu objevovat jeho vlastní tělo, hledat možnosti a hranice sexuality. Musí to ovšem provádět velmi citlivě. Dobře provedená tantrická masáž pomáhá pro dosažení duševní i tělesné rovnováhy.

Dotyky peříčky i uvolnění lávovými kameny

Jak masáž vlastně probíhá? Důležité je především klidné prostředí, kde se můžete soustředit, a nic vás nevyruší. Lehnete si na futon, matraci vyrobenou z přírodního materiálu. Kolem vás svítí svíčky, slyšíte jemnou orientální hudbu. Prožijete si různé druhy doteků. Některé jsou jemné a spíše uklidňují, jiné naopak dynamičtější a měly by vás vybudit. Součástí je i příjemná masáž horkými ručníky. Masér či masérka vás ale bude také hladit jemnými kožešinkami nebo peříčky. Tady jde o jemný, mazlivý dotek. Využívá se i vhodné aromaterapie pomocí různých přírodních silic a vůní či přírodních olejů, které pomáhají k maximálnímu uvolnění. Používány jsou dokonce i lávové kameny. Masíruje se zde skutečně celé tělo, a to od hlavy až po paty, respektive až po konečky prstů.

Proudění sexuální energie a nová chuť do života

Důležité je vědět, že tantrická masáž zahrnuje i masírování intimních partií a s tím musí být přijímající srozuměný. V tantře se tyto partie nazývají joni a lingam. Masáž vybuzuje sexualitu, uvědomíte si svoje vlastní tělo. Masírující vás zároveň dovede k tantrickému dechu, který vám ukáže cestu, jak se tělesně a psychicky úplně uvolnit. Jde o léčivou sílu, kterou v sobě objevíte tím, že umožníte energii, aby ve vás volně proudila.  Objevujete citlivost vlastního těla, hledáte vlastní intimitu a její sdílení s partnerem. Jde o uzdravující proces, který může pomoci v případě poruch erekce, bolestem při sexuálním styku, potížích s otěhotněním, předčasné ejakulaci. Dává zároveň novou chuť do života, léčí deprese z nedostatku milostných doteků.

Hranice musí existovat

Při tantrické masáži je ovšem třeba respektovat hranice mezi masérem či masérkou a tím, kdo masáž přijímá. Ten, kdo se nechává masírovat je pasivním příjemcem, nejde zde o sex nebo erotické sbližování. Symbolem otevřenosti je zde nahota. Nabízí soulad s vlastním tělem. S nahotou odkládáte zábrany. Právě proto je masírovaný nahý, jeho tělo zakrývá jenom sarong, velký lehký šátek, a ten masírující postupně odkrývá. I masírující je v sarongu, který jim později zůstává opásaný kolem boků. Podstatný je i pocit dokonalé čistoty, který navozuje důvěru. Po masáži dostává přijímající chvíli klidu, aby mohl vstřebat svoje zážitky. Zkušenosti často hovoří o tom, že masírovaný prožije vyvrcholení, je dokonale uvolněný a všechno vnímá v jiné dimenzi. To ale není prvotním cílem masáže.

Přidejte svůj názor

Užijte si 10 % slevu s kuponem LASCIVNIJasně, chci ušetřit
+ +
Pošlete tento článek e-mailem: