Historie antikoncepce

Dnes má žena na výběr z nepřeberného množství antikoncepcí, od prášku přes DANU až třeba po náplast. Ale ne vždy tomu tak bylo, historie zná mnoho bizardních druhů antikoncepcí, nad nimiž dnes zakroutíme nechápavě hlavou.

Starověk

Tradičním způsobem antikoncepce známým od nepaměti je přerušovaná soulož. Poprvé se o tomto způsobu antikoncepce dočteme ve starých spisech, kde si Onan podle zvykového práva užíval s vdovou po svém bratrovi a protože nechtěl, aby dítě bylo dle tehdejších zvyklostí připsáno bratru, vypouštěl své semeno na zem. Za to ho tehdy stihl krutý trest a zemřel. Pro změnu staří Řekové věřili na antikoncepci spočívající v tom, že stačí během menstruace třikrát plivnout do tlamy žáby a žena je po celý rok chráněna. No neberte to! Staří Egypťané na to šli jinak, měli pocit, že když se vagína ucpe, tak žena nemůže otěhotnět. A tak doporučovali ženám užívat pastu stvořenou z trusu krokodýla a medu. Co si budeme říkat v reálu to moc nefungovalo a navíc mnoho žen po aplikaci této „antikoncepce“ zemřelo v důsledku infekce, jenž si s krokodýlím trusem zanesly.

Středověk

Tato doba moc pokroku nepřinesla, ale naštěstí krokodýlí trus s medem byl nahrazen něčím aspoň zdravotně nezávadným. V té době bylo populární si do vagíny zavádět smotek namočený ve víně. Proč zrovna ve víně, to už se dnes nedozvíme, ale možná to bylo proto, že bylo rozšířené téměř do každé chalupy. Protože ta doba přála nejrůznějším šarlatánům, věřilo se též tomu, že nechtěnému početí zabrání vykouření vagíny. I pro muže v té době existovali zaručené recepty jak nepočít, jeden z nich spočíval například v tom, že muž měl namočit svůj penis do silného roztoku octa.

Novověk

Naštěstí v nedávné době byla tabu odbourána a bezpečné antikoncepční pomůcky se začali houfně rozšiřovat do našich domovů. Na závěr máme pro vás perličku. Ještě nedlouho po druhé světové válce se našlo dost jedinců, co věřili, že coca-cola je skvělá nejenom, co se týče chuti, ale i co se týče antikoncepčních účinků. Věřilo se, že propláchnutí vagíny coca-colou zabrání nechtěnému početí.

No Responses

  1. Pingback: Antikoncepce - EroMag.cz 30. 12. 2015

Přidejte svůj názor

Užijte si 10 % slevu s kuponem LASCIVNIJasně, chci ušetřit
+ +
Pošlete tento článek e-mailem: