Historie masturbace

Masturbace je tu s námi odedávna a přesto jí dodnes obklopuje hromada mýtů a nesmyslů.

Sebeuspokojování patří k nestarším sexuálním technikám vůbec. Zároveň – bohužel – i k nejtabuizovanějším. Dodnes ho totiž obklopuje tolik pověr či nesmyslů, že nad tím zůstává rozum stát.

Obsah článku

Kdo všechno masturbuje?

Dá se říci, že úplně všichni, je prokázáno, že masturbaci provádějí i malé děti, přestože si neuvědomují, co dělají. Přestože se jim to mnohdy rodiče snaží zakázat, tak tuto činnost stejně nelze uhlídat, jen jí provádějí mimo zraky rodičů.

Určitá změna přichází u chlapců ve věku kolem 12-14 let, kdy se dostaví první cílená erekce, ale ještě to obvykle bývá bez kýženého výsledku. Dívky začínají dříve, obvykle to přichází ve stejnou dobu jako menstruace.

Antika

V antice byla masturbace běžná, stejně tak jako náklonnost ke stejnému pohlaví. Platón či Sokrates by mohli vyprávět a Platónova Akademie byla semeništěm nejenom filozofie. Jiný velikán té doby, a to Diogénes ze Sinopé, velmi hlasitě propagoval masturbaci na veřejnosti.

Středověk

V té době vládla pevnou rukou katolická církev a ta k němu zaujala naprosto opačný postoj. Dle jejího výkladu byla masturbace horší než sex s prostitutkami a těm, jenž by tuto činnost provozovali, hrozila dle církve morální a fyzická devastace. Proto nebylo výjimkou, že se na potlačení této činnosti doporučovali různé pomůcky, jako například převázání penisu šátkem nebo nošení noční košile se zavázáním až u kotníků. Později, v době průmyslové revoluce přišli na trh dokonce mužské varianty pásů cudnosti.

Novověk

Naštěstí druhá polovina dvacátého století přinesla uvolnění mravů a byly prokázány i přínosy masturbace (například u mužů může masturbace pomáhat předcházet rakovině prostaty), a tak ve většině států světa se tato činnost nepronásleduje. Doba internetu přinesla jak množství informací, které pomohli odbourat předsudky, tak ale také i některé negativní vlivy.

Škodlivost masturbace

Někteří muži nalezli takové zalíbení v nekonečném množství materiálu na internetu, že jim masturbace k sexuálnímu životu postačuje a již nejeví zájem o sex s partnerkou. Další fenomén, který se objevil, je v extrémním případě závislost na pornografických materiálech, což se projevuje tím, že muže či ženu začne množství masturbací omezovat na pracovním i soukromém životě.

Naštěstí tento problém se týká pouze zlomku lidí a většina z nás žije zdravým sexuálním životem a k tomu si dopřává potěchu z masturbace.

Přidejte svůj názor

Koooouzelný ValentýnVALENTYN sleva
+ +
Pošlete tento článek e-mailem: