Jak se dříve masturbovalo

Masturbace je stará jako lidstvo samo a již Římani tuto činnost znali a nazývali jí trefně „manus amicus“ neboli ruka přítelkyně. V té době bylo zvykem používat pro masturbaci levou ruku, ale tento zvyk postupně padl a dnes se k této činnosti používá ta ruka, kterou dotyčný preferuje. Mimo klasické masturbace byla za času Říma rozšířená vzájemná onanie (není žádnou výsadou homosexuálů), přičemž tato činnost ve středověku byla na ústupu, ale v dnešní době je opět na vzestupu a je i populární skupinová onanie.

Obsah článku

Řecko a Řím

Mimo téhle klasické bylo též rozšířené a stále dodnes je, tření penisu o stehno či nejrůznější předměty. Mimo těchto technik se odjakživa snažili muži napodobit vagínu, a tak k masturbaci využívali nejrůznější otvory, ať už se jednalo o zmuchlaný polštář či upravené pouzdro pro dýku.
Z historických pramenů je známo, že nejen muži vždy masturbovali, ale i ženy. Ať již klasicky rukou, či použitím nejrůznější předmětů až po například proudem teplé vody. S rozvojem lidského umu přicházeli na svět nejrůznější nástroje pro uspokojování potřeb a týkalo se to i žen. Již ve starém Řecku jim říkali olisbos a měli tvar penisu, existovala i varianta oboustranná, jenž se nazývala bifalus a sloužila k uspokojení lesbických žen. Když už jsme zmínili ženy, jenž se orientovali na stejné pohlaví, nelze nezmínit i stejně zaměřené muže, kteří též v té době hojně využívali umělé penisy. V řecké mytologii je popsán příběh Dionýse, jenž přislíbil styk krásnému mladíkovi Prosymnósovi a když ten náhle zemřel, tak aby Dionýsa splnil slib, z fíkovníku vyřezal pyj a na něj nasedl.

Japonsko

Posedlost vlastním tělem nebyla vlastní pouze starověkým Řekům a Římanům, ale o něco později i japoncům, kteří z želvoviny vyráběli nejrůznější sexuální hračky, jak pro muže, tak i ženy.

Současnost

Rozvoj průmyslové výroby vedl k novým výrobkům pro muže, jako jsou například nafukovací panny, jenž jsou vlastně nejpřesnější masturbační technikou, protože simulují styk a některé i aktivně spolupracují formou povzbuzujících slov či vzdechů. Ceny těchto „dokonalých“ nafukovacích panen jsou již v desítkách tisíc korun a v současné době jsou nejpopulárnější v jihovýchodní Asii.

Přidejte svůj názor

Užijte si 10 % slevu s kuponem LASCIVNIJasně, chci ušetřit
+ +
Pošlete tento článek e-mailem: