Partnerská mlčenlivost o sexu může rozbít váš vztah!

Sex ke vztahu neodmyslitelně patří stejně jako komunikace o něm. Zatímco mezi některými partnery funguje tzv. erotická komunikace na jedničku, jinde jakákoli rozmluva se sexuálním podtextem vázne. A to je chyba. A teď ruku na srdce: umíte si vzájemně říci, co se vám líbí, nebo zastáváte názor, že sex stačí jen provozovat a mluvit o něm nemá cenu? Věřte nebo ne, ale mlčenlivost v sexu může podkopat pilíře vašeho vztahu. V dnešním článku se podíváme, proč tomu tak je!

Obsah článku

Muži mlčí, ženy trpí

Co se komunikace o sexu týče, ve vztahu zpravidla stávkuje muž. Zatímco na pivku v hospodě se mezi kamarády nadšeně rozpovídají o všedních i nevšedních sexuálních zážitcích, doma v ložnici s partnerkou mlčí jako kapři. Nebudeme si nic nalhávat – muži obecně neradi mluví o lásce a citech a dojde-li na řeč s partnerkou, moc se jim do toho nechce. Je sice pravdou, že muži o sexu všechno vyžvaní, ale ne svým drahým polovičkám.

Nevyslovená přání

A teď se na sexuální tabu podívejme z druhé – ženské – stránky. Ačkoli ženy zpravidla nemají problém otevřeně o sexu hovořit, při samotném aktu si neumí říci, po čem vlastně touží. Nevyslovená přání a touhy pak vedou k nespokojenosti a nechuti k jakémukoli sbližování. Ať už je na vině stud z vlastních potřeb nebo naopak strach, že jim polovička odmítne vyjít vstříc – mlčet nemá cenu. Aby byl sex oboustranně spokojený, pak si partneři musí navzájem sdělovat, po čem jejich tělo touží.

Mluvte a budete šťastnější!

Komunikace o sexu se rozhodně nemusí týkat jen sexuálních tužeb a přání, naopak. S partnerem si můžete pohovořit o souznění duší, o vzájemných pocitech či erotických fantaziích. Pakliže ve vztahu komunikace o sexu nefunguje, vztah brzy zapadne do nutné rutiny nebo se rozpadne úplně. Navíc je dokázáno, že čím více jste k sobě upřímnější, tím více jste si bližší – a to stojí za to, nemyslíte?

Přidejte svůj názor

Užijte si 10 % slevu s kuponem LASCIVNIJasně, chci ušetřit
+ +
Pošlete tento článek e-mailem: