První milování – dokonalá příprava nebo sázka na improvizaci?

Úplně první sex je důležitým milníkem v životě mužů i žen. Ačkoli kolují nejrůznější tvrzení, že klukům na prvním milování nezáleží a v podstatě si z něho nic nedělají, ne vždycky tomu tak skutečně je. Na první sexuální zkušenost chceme všichni vzpomínat v dobrém a i po několika letech si v hlavě přehrávat první poznání, první dotyky, první souhru těl. Ačkoli mnohdy mají ženy i muži v hlavně jasnou představu, skutečnost mnohdy bývá úplně jiná – a zpravidla ne tolik růžová. Nabízí se proto otázka, zde je lepší se na první milování pečlivě připravit nebo dát šanci spontánní improvizaci?

Kdy je ten správný čas?

Ačkoli zákony sex povolují již od 15 let, ne každý je v tomto věku připravený na svou první sexuální zkušenost. Základem je se do ničeho nenutit – a to ani sami sebe, ani svého partnera. Člověk se na první sex musí cítit a musí ho chtít. Jedině tak si lze vše užít a vyhnout se křeči a ve finále i špatným vzpomínkám, jež budete mít v paměti po zbytek života.

Jak se připravit na bolest?

Otázku bolesti řeší jen dívky – chlapci to zkrátka mají od přírody zařízeno jinak a první milování je nikterak nebolí. A právě ona bolest je pro mnohé ženy i dívky tím největším strašákem. Ano, říká se, že první sex může bolet, ale nečekejte nic strašného – bolest, po které upadnete do bezvědomí, se konat nebude. Aby bylo milování pro obě strany co možná nejpříjemnější, jež třeba se domluvit na něžnosti z partnerovy strany.

Jakou polohu zvolit?

Ať se na polohu prvního milování zeptáte kohokoli, zpravidla dostanete jednu a tutéž odpověď – misionářská poloha. Pro první zkušenost snad neexistuje lepší poloha. Je pravdou, že v tomto případě má nad celou situaci větší kontrolu právě muž, ale pro ženy je to pohodlné a zvláště v nezkušenosti se v podstatě nemusí o nic starat.

Jak se vyrovnat s neúspěchem?

I přes veškeré plány, představy a přání se může stát, že první milování zkrátka nebude to pravé ořechové. Nezkušenost, nervozita a strach dokážou s člověkem udělat mnohé, a proto si z nepovedeného milování nic nedělejte. Ostatně jako všechno ostatní chce i sex trochu cviku, poznání jeden druhého a ve skutečnosti o trpělivosti se sebou samým. Učený z nebe přece nespadl, tak nečekejte, že se z vás po první sexu stanou erotičtí guru!

Přidejte svůj názor

Užijte si 10 % slevu s kuponem LASCIVNIJasně, chci ušetřit
+ +
Pošlete tento článek e-mailem: