Home > Jak na sex > Jak dosáhnout orgasmu u ženy

Jak dosáhnout orgasmu u ženy

orgasmus u žen jak dosáhnout

Orgasmus u žen je do dnešních dnů tak trochu záhadou. Popsaly se o něm stohy papíru, ale jasné je, že nejde o samozřejmost. Každá žena ho nedosáhne, i když ji jinak sex velmi baví. Jak ženám pomoci, aby si mohly užít sex až do konečného vyvrcholení?

Obsah článku

Klitoris je velmi citlivé místo

Pravdou je, že žena může prožít čtyři druhy orgasmů: klitorální, vaginální, smíšený a cervikální. Pokud se jí nedaří při souloži s partnerem dosáhnout vaginálního orgasmu, obvykle si ale umí užít orgasmus vaginální. Stačí k němu správně dráždit klitoris a extáze se dostaví. Může to provádět buď rukou, nebo nějakou hračkou. Nejčastěji se hodí vibrátor. Proč právě v klitorisu vzniká orgasmus? Nachází se zde asi 8000 nervových zakončení, jde proto o velmi citlivé místo, jehož vzrušení se projeví intenzivními krátkými stahy probíhající krátce za sebou. Během doznívání klitoris jemně pulsuje.

Prodlužujte styk a zkoušejte polohy

Vaginální orgasmus je naproti tomu způsobený drážděním uvnitř pochvy. Mnoho žen (někde se uvádí cca 60-70 %) ho údajně není schopno dosáhnout. Jenže mnohdy je jeho dosažení otázkou tréninku a správné techniky. Je třeba zkrátka vědět, jak na to. Většina žen pak tenhle orgasmus líčí jako delší a také o hodně intenzivnější. Typické je pro něj pulsování uvnitř. Pokud žena bude zkoumat přední stěnu pochvy a bude při sexu uvolněná, může zjistit, kde je jí styk nejpříjemnější. Jestliže úspěch nepřichází, je dobré měnit polohy, aby žena zjistila, která ji dráždí nejvíce. Pohlavní styk by také měl být delší. Potom je šance, že se vše podaří.

TIP: Jak uspokojit ženu – návod jak jí přivést do ráje

Dokonalá souhra podporuje intenzitu

Třetím orgasmem je smíšený, který znamená klitorální a vaginální dohromady. To už vyžaduje v sexu sladěnou dvojici. Ovšem zase takový problém tohoto stavu dosáhnout. Především by žena měla umět ukázat partnerovi, jak na to, kde je pro ni dráždění nejpříjemnější. A muž by měl být pozorný a něžný a umět naslouchat jejím pokynům. Po určité době se to partnerům může podařit. A konečně existuje ještě jeden, cervikální orgasmus. Vyžaduje delší stimulaci čípku, cerviku a prostoru v jeho okolí. Chce-li ho žena dosáhnout, často se jí to povede například až po porodu nebo tehdy, kdy je se svým partnerem už opravdu sehranou dvojicí s velkým sblížením. Je třeba být úplně uvolněná a souložit v polohách umožňujících opravdu hluboký průnik. Zároveň je nezbytné dokonale sladit pohyby obou partnerů. Pak jde o nejintenzivnější vyvrcholení.

Hledejte bod G

Jestliže se třeba ženě dosud nepodařilo dosáhnout vaginálního, smíšeného nebo cervikálního orgasmu, rozhodně to není důvod k zoufalství. Pravdou je, že podle výzkumů asi 25 % žen dosáhne uspokojení jenom drážděním klitorisu. Ovšem i sexuologové sami říkají, že orgasmus se dá naučit. Jde o to, aby žena měla chuť zkoumat svoji pochvu, hledat co jí dělá příjemně. Neocenitelným pomocníkem se přitom stávají erotické hračky. S nimi může sama experimentovat.  Existují například i vibrátory zaměřené na stimulaci bodu G, který je ohniskem ženské vzrušivosti.

Leave a Reply

Pošlete tento článek e-mailem: