Jak sbalit kluka

Co s tím, když všechny kamarádky již s někým chodí, a ty jako jediná ze třídy zůstáváš single? Spočívá-li jediná překážka v tom, že ses dosud neodvážila oslovit toho, kdo se ti líbí, pak jsou následující řádky určeny přesně pro tebe. Poradíme ti, jak na to, abys už nezůstávala na ocet. Ale jestli svého vyvoleného dosud nemáš, pak bohužel asi nemůžeme sloužit. Základ je totiž jasný: vědět, koho chci balit!

Obsah článku

Než ho poprvé oslovíš

My holky to máme v lecčems mnohem jednodušší než kluci. Na rozdíl od holek jsou totiž kluci většinou výrazně čitelnější a způsoby, které na ně platí, jsou celkem jednoznačné (to když chce kluk balit holku, musí se obrnit daleko větší mírou odvahy a trpělivosti). Měly bychom toho tedy využít a jít na kluky přes jejich slabiny.

Jak začít? Na vhodnou příležitost bys zřejmě čekala věčnost, takže jednou je potřeba to rozseknout. Ujisti se, že ti to sluší, jsi pěkně upravená (pozor na detaily jako drobky na rtech nebo skvrna na oblečení). Ale pozor, abys to nepřehnala s vyzývavým oblečením. Kluci sice při pohledu na ženský dekolt většinou pookřejí, ale není to nic, bez čeho by se úspěšné svádění neobešlo. Pokud přemýšlíš, co si vzít na sebe, pak je tu jedna rada: prostě o tom nepřemýšlej! Vezmi i to, co odpovídá tvému stylu. Pokud i jinak běžně nosíš vysoké podpatky a hluboké výstřihy, tak nemá smysl styl měnit, stejně jako jsou-li ti bližší obyčejné džíny a triko.

Důležité je, aby ses ty sama cítila dobře v tom, co máš na sobě. To je velice dobrý psychologický faktor, který pomůže nejen zvýšit ti sebevědomí, ale mnoho kluků následně získá dojem, že jsi sebevědomá a kurážná, což jim imponuje. Nejisté holčičky nemá žádný kluk příliš v lásce – přinejmenším ne jako potenciální přítelkyně. A teď: prostě k němu přistup a zahaj rozhovor!

Buď nad věcí

Zahoď ostych a nervozitu. Je logické, že se ti svírá žaludek při představě, že oslovíš někoho, kdo se ti líbí, ale nízká sebedůvěra je v tuto chvíli to poslední, co bys mohla potřebovat. Představ si třeba, že oslovuješ někoho, koho důvěrně znáš. Další možností je žvýkačka v ústech, tak vytvoříš dojem, že máš vše pod kontrolou.

A jdi na to přes neutrální témata, zeptej se třeba, kolik je hodin, nebo jestli nemá propisku. Důležité je působit sebevědomě a nad věcí. Chovej se, jako by ti kluk, kterého oslovuješ, byl celkem jedno. Teprve při jeho reakci se můžeš pomalu vydat na průzkum: všímej si, jakým způsobem odpovídá, zda je ochotný nebo spíše odtažitý, jestli se na tebe usmál a podobně. To už o něm něco napoví, takže i ty si můžeš udělat lepší obrázek.

Zvláště, jestli bude v rozhovoru pokračovat sám od sebe – pak je vše na dobré cestě! A ještě jedna rada: hleď mu přímo do očí, aby trochu znejistěl. Klukům se věci musejí říkat „polopaticky“, a pohled z očí do očí leccos napoví. Přinejmenším mu začne vrtat hlavou, zda tvoje otázka byla skutečně tak nevinná, jak vypadala. Odpověděl ochotně? Pak máš téměř vyhráno! Hlavně ale všechno nepokaz hned na počátku. Soustřeď se na to, abys mu neskákala do řeči (to si často ani neuvědomujeme) a nechávej ho domluvit, ochotně ho poslouchej, klaď doplňující otázky – tak mu dáš najevo, že ho vnímáš. Dobře zapůsobí vtipné glosy (pokud máš právě náladu na humor – jestli tě nic vhodného nenapadá, pak se o vtípky raději nepokoušej).

A na závěr trocha flirtu

Po chvíli si můžeš dovolit trochu flirtu. Usmívej se, častěji mrkej, pohazuj hlavou tak, abys zdůraznila pohyb vlasů. Nezapomínej udržovat oční kontakt. Pokud jsi zaujala pozornost svého vyvoleného, měly by se brzy dostavit signály, které ti to potvrdí: začne opětovat oční kontakt, nenápadně se upravuje, možná zastrčí palce za opasek nebo zatáhne břicho a napřímí se.

To všechno jsou známky toho, že tvá snaha byla úspěšná – teď nezapomínej být přirozená a nijak neměň své chování, protože se mu líbíš přesně taková, jaká jsi. Na závěr však musíme připomenout jednu trochu nepříjemnou věc: ještě před začátkem svádění totiž nezapomeň na to, že musíš počítat i s odmítnutím. Je dost možné, že kluk, který je přitažlivý pro tebe, se líbí i mnoha jiným holkám a třeba již nějakou přítelkyni má. Pokud ti to sdělí rovnou, pak to sice zabolí, ale alespoň budeš mít od začátku jasno.

Fotografie: bottom legální fotografie z fotobanky www.pixmac.cz

Přidejte svůj názor

Koooouzelný ValentýnVALENTYN sleva
+ +
Pošlete tento článek e-mailem: