Home > Vztahy a příběhy ze života > Kamarád taky rád… kamarádku na lehátku

Kamarád taky rád… kamarádku na lehátku

Asi ho taky máte – kamaráda, se kterým je zábava, dokáže vyslechnout, poradit…a výborně vám to udělat. Co je na tom tak zvláštní, když je to ve své podstatě naprosto normální?

Já osobně jsem to dlouho nedokázala pochopit. Buď jsem měla partnera nebo hračky (případně obojí). Kamarádů mám také spoustu, ale kamaráda na sex? Nikdy.

Asi jsem příliš staromódní, ale mít někoho a sem tam se s ním vyspat, občas zajít do společnosti nebo na výlet (bez toho, aniž bychom spolu něco měli) a jindy třeba všechno dohromady – zdá se mi to divné. Měla bych v tom zbytečný zmatek.

Buď kamarád nebo milenec!

Ano, tak bych to viděla já, musím mít totiž ve všem pořádek. Milenec je na hrátky, kamarád na to ostatní. Nedovedu si představit, že bych měla s některým ze svých kamarádů spát, přijde mi to nemorální, přitom nejsem žádná puritánka. Asi jde i o fakt, že jako kamarády je beru jinak, než z té fyzické stránky. Popravdě mě ani jeden z nich nepřitahuje, ovšem obdivuji jejich intelekt, smysl pro humor a bůhvíco ještě.

Oproti tomu od partnera bych se dalo očekávat, že by mohl být kombinací obojího – být přitažlivý a svůdný milenec a zároveň ten nejlepší a nejvěrnější kamarád. Bohužel, tato kombinace zavání ideálním, dokonalým mužem a o nich víme jen to, že neexistují…

Kam tedy skočit? Kterou cestou se vydat?

Je to těžké rozhodnout, ale nejlepší by bylo určit si priority, co očekáváme a co chceme nejvíce. Chcete sex? Odreagovat se? Vídat se jednou za čas za účelem uspokojení? V tom případě je milenec jasná volba.

Pokud byste si spíše raději povídala, podnikala různé akce a zaháněla nudu, s tím, že sex zase až tak nutně nepotřebujete, kamarád bude to pravé ořechové. A kdo ví, třeba časem se i z kamarádského vztahu vyklube milenecký nebo naopak.

Z obojího se někdy může samozřejmě vyvinout i úplně jiný vztah, třeba konkrétně partnerský, ale to už je na obou, jak se k tomu postaví, zda se shodnou jejich představy o budoucím životě a o tom, co chtějí, jaké jsou jejich tužby a přání. Hlavní je, aby toto uspořádání a vymezení vztahu vyhovovalo oběma…

Leave a Reply

Pošlete tento článek e-mailem: