EroMag.cz » Erotické pomůcky » Kvalita lubrikačního gelu se podceňovat nevyplatí

Kvalita lubrikačního gelu se podceňovat nevyplatí

Lubrikační gel je neodmyslitelnou součástí mnoha postelových experimentů ať už s partnerem či o samotě. Přestože se jedná o vysoce intimní záležitost, jeho výběr často velmi podceňujeme. Kvalita lubrikačního gelu je přitom velmi důležitá nejen pro kvalitu výsledného zážitku, ale také pro naše zdraví.

Tělový olej hřejivý Kamasutra mango 22 ml

Lubrikačnímu gelu z drogerie se raději vyhněte

Drogerie a obchodní domy mají často v nabídce kromě tradičního sortimentu právě také lubrikační gely. Většinou se však jedná o levnější přípravky značek, které na kvalitu příliš nehledí. V jejich složení se často vyskytují například parabeny a další látky, které nedělají dobře ani naší pokožce, natož intimním partiím. A to ani nezmiňujeme různá barviva, která mohou způsobovat vše od alergií až k poruchám chování.

Jak poznat kvalitní lubrikační gel?

Řekli jsme si, jakými všemi způsoby mohou lubrikační gely škodit. Jak však poznat skutečnou kvalitu?

Prvním bodem, kterým bychom se měli řídit, je samozřejmě složení. Obecně se dá říci, že čím kratší je seznam obsažených látek, o to kvalitnější bude i samotný výrobek. Skvělým příkladem může být například silikonový lubrikační gel Pjur MED Premium.

Pokud hledáte gel na vodní bázi, který se dá bezpečněji použít i s erotickými pomůckami, je výběr toho pravého o něco složitější, protože bude vždy obsahovat mnohem více látek. Doporučit však můžeme například gel Jo Organic, ve kterém najdete pouze certifikované organické a zdraví neškodné ingredience.

Lubrikační gel na vodní bázi JO Organic NaturaLove 30 ml

Další možností, jak si vybrat ideální lubrikační gel ať už na vodní či na silikonové bázi, jsou recenze lidí, kteří mají s konkrétní značkou zkušenosti.

Pokud bychom pak měli vybírat skutečně kvalitní gel, který je šetřný nejen k pokožce, ale také k přírodě, mohli bychom sáhnout například po gelu Pjur Vegan Glide, který má nejen optimální složení a velmi dobré hodnocení. Navíc také neobsahuje ani žádné živočišné složky a jedná se tak o skutečně veganský lubrikační gel.

Přidej komentář

Pošlete tento článek e-mailem: