Máte nechuť do sexu – jak na ni vyzrát?

Zná to každý: partner má chuť, je celý roztoužený a vám se zrovna jako na potvoru nechce. Máte stresy z práce, bolí vás hlava nebo prostě a jednoduše jen nemáte chuť a náladu na hrátky. Co si počít? Partnera urazit nechcete, ale zase se do toho nemůžete nutit, to by také nebylo zrovna košer.

Obsah článku

Nechuť k sexu – co s ní?

Je dobré to nějak vysvětlit nebo přejít ke kompromisu. Pokud bude vaše přání odložit radovánky na jindy vyřčeno necitlivě, může se to odrazit ve vztahu a to negativně. Proto je dobré to zvážit a připravit si rozumné řešení, nebo alespoň dobrou, jemně podanou výmluvu.

Rozumný partner to pochopí a naléhat nebude, nerozumný se urazí, bude trucovat nebo dělat naschvály a až vy tu chuť dostanete, vaše polovička zrovna náhodou nebude chtít.

Toto téma se týká spousty párů a to spolu nemusí být roky. Čerstvě zamilovaní si asi říkají, že řešit ho je poměrně z cesty, avšak ti, co žijí v déletrvajícím svazku již vědí, o čem je řeč. Jak z toho ven?

Komunikace je klíčová

Nejdůležitější je otevřenost a komunikace s partnerem. Nebát se o sexu bavit, umět si o něm promluvit, o tom, co vás baví, co nemusíte a co dělá chybně váš partner. Častokrát se stane, že právě partnerovo chování vzbuzuje nechuť, až případný odpor.

A přitom on sám kolikrát ani neví, že něco dělá špatně.

Proto je dobré si o tom promluvit dříve, než nechat věci dojít do krajního stadia tím, že nejste schopni otevřeně a upřímně vyřešit malicherný problém s člověkem, kterého máte rádi a na kterém vám záleží.

Pak může přijít krize ve vztahu, která s sebou kromě odcizení přináší i nevěru, případně rozchod či rozvod. A častokrát úplně zbytečně. Proto spolu mluvte. O všem. Ulehčí to situaci nejenom vám, ale i partnerovi, který třeba ani netuší, co se ve vás odehrává a jak to vidíte svýma vlastníma očima.

Jak s nechutí k sexu zatočit?

Zopakujme si to tedy:

  • vyvarujte se stresu a únavě,
  • buďte empatičtí,
  • komunikujte spolu,

Nevzdávejte to a bojujte

City jsou důležité, na vztahu je potřeba pracovat a na tom intimním obzvlášť. Proto se nebojte a pokud vás v partnerském svazku něco podobného trápí, dejte to drahému či drahé najevo a řešte. Víc pro spokojený vztah snad ani udělat nemůžete, krom snahy ho neustále opečovávat a zlepšovat…

Přidejte svůj názor

Koooouzelný ValentýnVALENTYN sleva
+ +
Pošlete tento článek e-mailem: