Neobvyklé mužské sexuální poruchy

Kromě různých sexuálních deviací, které se mohou objevit u žen i mužů, můžeme zmínit několik mužských sexuálních poruch, které mohou být pro muže velice nepříjemné a v některých situacích mu mohou stěžovat i jeho milostný život.

Obsah článku

Sexuální poruchy, které vás zabolí…

Priapismus představuje pro mnoho mužů úplné prokletí. Priapismus charakterizuje až několikahodinovou erekci bez jakékoli sexuální stimulace. Tato erekce může být i velice bolestivá a pro muže se tak jedná o nepříjemný zážitek. Příčinou priapismu může být porucha, při které krev z genitálií neodtéká tak, jak by měla a genitálie tak zůstávají překrvené.

Může se jednat o důsledek poúrazového stavu nebo vedlejší účinek užívaných léků, avšak ve většině případů však příčina zůstává neznámá. Léčba priapismu vždy vyžaduje lékařské vyšetření a stanovení vhodné léčby. Pokud by tato porucha nebyla léčena, mohlo by dojít k poškození cév nebo zjizvení tkání.

Sexsomnie

Sexsomnie je porucha, při které jedinci iniciují nebo si dokonce dokáží vynutit sex, aniž by se probrali ze spánku. Praktiky sexsomniaci mohou být masturbace, ale dokonce i soulož a stejně jako náměsíční lidé si ráno nic nepamatují. Sice je tato porucha neškodná, ale zároveň stojí za rozpadem mnoha vztahů. Sexsomniaci si totiž ve spánku často vynucují i sexuální praktiky, se kterými jejich partner/ka nesouhlasí a příčí se jim. Léčba této poruchy spočívá v kombinaci farmakoterapie a změny životního stylu.

Mikropenis

Mikropenis je označení pro poruchu, která je noční můrou snad všech mužů. Penis těchto mužů je prakticky neviditelný. Za Mikropenis se považuje každý penis, který ve stavu ztopoření dosahuje méně než šesti centimetrů. Za vznikem této příčiny stojí genetické abnormality. Možnosti léčby jsou bohužel značně omezeny, většinou se možné vyzkoušet hormonální terapii, ale výsledky jsou nejisté. Naštěstí se tato porucha vyskytuje pouze u 0,6 % mužů.

Suchý orgasmus

Retrográdní ejakulace neboli suchý orgasmus označuje poruchu, při které jsou muži schopni normálního pohlavního styku, ale během vyvrcholení jejich semeno nevystříkne do vaginy ženy, ale je vypuzeno zpět do močového měchýře. Na normální milostný život nemá tato porucha žádný vliv, problém nastává v případě, kdy partneři uvažují o početí. Retrográdní ejakulace je jednou v příčin neplodnosti mužů. Příčinou může být úraz, užívání některých léků, následek chirurgického zákroku nebo poškození nervů.

Přidejte svůj názor

Koooouzelný ValentýnVALENTYN sleva
+ +
Pošlete tento článek e-mailem: