Přírodní afrodisiaka: Opravdu dokážou zvýšit chuť na sex?

Sexuální výkonnost samozřejmě už nemusí být v padesáti letech taková, jako třeba ve dvaceti. Pokud má muž obavu, že by mohl s partnerkou selhat, možná se poohlédne po nějakém prostředku, který by mu mohl pomoci. Nemáme teď na mysli přípravky na zlepšení erekce dostupné v lékárnách, ale afrodisiaka, která jsou často přírodního původu a běžně dostupná. Které potraviny se za afrodisiaka považují? Mají opravu vliv na sexuální potenci?

Obsah článku

Potřebovali byste obrovskou hromadu petržele

petrželStačí jenom sáhnout do slovníku našich babiček, které říkávaly „jez petržel, abys dlouho vydržel“.  Opravdu může tato kořenová zelenina zvyšovat apetit a zlepšit výdrž? Petržel obsahuje esenci apiol, která je velmi aromatická a způsobuje typickou vůni petržele. Rozšiřuje cévy a zároveň také stahuje svalová vlákna. To je samozřejmě pro kvalitu erekce pozitivní zpráva. Jenže aby byl účinek skutečně patrný, museli byste sníst této zeleniny skutečně extrémně velké množství, například několik kilogramů. Sotva ale můžete předpokládat, že někdo bude mít chuť se takovou hromadou petržele poprat. Na principu prokrvení pohlavních orgánů fungují také další potraviny, například česnek, chřest nebo kapary. I v tomhle případě by jich ale bylo nutné zkonzumovat skutečně hodně, aby výsledek byl hmatatelný.

Koření hlavně uvolňuje atmosféru

Kromě toho existuje také výběr afrodisiak, které působí na centrální nervovou soustavu. Podporují tvorbu hormonu serotoninu. Ten odborníci považují za hormon zvyšující milostnou touhu. Cítíte se uvolněněji. Sem se řadí zázvor, hřebíček, paprika nebo sezamové semínko. Jiná koření pro změnu působí svými éterickými oleji, které silně povzbuzují smyslové vnímání člověka. Do této skupiny patří libeček, bazalka či anýz nebo koriandr, ale také vanilka. V případech použití zmiňovaných druhů koření jde ale spíše o uvolnění, navození příjemné intimní atmosféry, zvýšení intenzity smyslových prožitků. Rozhodně nečekejte žádné zázraky v podobě ďábelského sexu.

Pozor na přírodní drogu

muškátový oříšekDalším běžně dostupným afrodisiakem je koření zvané muškátový oříšek. Používá se v rozdrcené formě k dochucení masa, paštik, někdy také omáček. Jak afrodisiakum ho znali už ve starém Egyptě nebo starověké Asii. Pokud si ale chcete dopřát odvar z muškátového oříšku, neměli byste to s jeho množstvím rozhodně přehánět, protože jde zároveň o velmi účinnou drogu, ze které vám může být skutečně špatně. Jako maximum se uvádí 20 gramů. Účinky jsou podle názoru některých, kteří odvar vyzkoušeli, sporné.  Někdo je nemusí rozpoznat vůbec. Jinak se účinky odvaru podobají spíše příznakům po vykouření marihuany. Druhý den budete malátní a ospalí.

V malé dávce povzbuzení, ve velké jed

Španělské mušky jsou afrodisiakem opředeným legendami. Užíval ho prý i známý svůdník Giacomo Casanova. Co pod tímto názvem vlastně rozumíme? Jde o jed z puchýřníka lékařského, pouhých deset milimetrů velikého broučka zelené barvy. Úskalí spočívá v tom, že při několika kapkách jsou účinky ve formě afrodisiaka, ovšem ve větším množství se stávají zabijákem. Je to přece jenom hlavně jed. Je tedy třeba držet se doporučeného dávkování a nemyslet si, že abyste si pořádně užili, musíte zhltnout hned celou lahvičku. Účinky má, ovšem také je nemusí pocítit úplně každý.

Často může jít jenom o placebo efekt

Obecně se dá říci, že přírodní afrodisiaka jsou velmi mírná, a proto fungují poměrně málo. Pokud má někdo pocit, že mu pomáhají, může jít také o placebo efekt. Dobrá erekce je samozřejmě otázkou psychiky, jak se říká, všechno je v hlavě. I lékaři mluví o tom, že se přírodním afrodisiakům přisuzuje větší význam, než jakého mohou dosáhnout. Dobrým afrodisiakem může být třeba sklenka kvalitního vína, která odstraní úzkost a vzbudí sexuální chuť. Může za to etylalkohol, která má uvedené účinky. Jestliže se pro víno rozhodnete, pozor na přiměřenou dávku, protože ve větší je naopak spolehlivým zabijákem kvalitního sexu.

No Responses

  1. Pingback: Afrodiziaka - EroMag.cz 1. 4. 2015
  2. Pingback: Erekce - EroMag.cz 9. 4. 2015

Přidejte svůj názor

Užijte si 10 % slevu s kuponem LASCIVNIJasně, chci ušetřit
+ +
Pošlete tento článek e-mailem: