Home > Vztahy a příběhy ze života > Sex mezi přáteli – tabu, či běžná věc?

Sex mezi přáteli – tabu, či běžná věc?

Sex mezi přáteli. Každý se jistě v životě dostal do situace, kdy k tomu mohlo dojít. Využili jste té situace, přestože jste si byli vědomi, že vaše přátelství už nebude jako dřív? Nebo jste odmítli, protože přátelství je pro vás více než chvíle potěchy?

Mohou si přátelé spolu užívat sex?

Sex mezi přáteli je všeobecně považován jako tabu. Vždyť sex většinou provádějí buď partneři, nebo při různých úletech s neznámými.

Ale pomilovat se s kamarádkou, či kamarádem, kterému se svěřujete se svými nejtajnějšími problémy a řešíte spolu své problémy s partnery?

Jenže tohle se nedá naplánovat. Prostě jednou přeskočí jiskra a co teď? Dát tomu volný průběh, nebo to pro jistotu hned zaseknout? Je na každém z nás jak to dopadne. Jestli se tohoto kamarádského románku vyvine plnohodnotný vztah, nebo „pouhopouhý“ sex mezi přáteli, či zbytek vašeho přátelství bude plný výčitek a trapných chvil.

Kamarád taky rád…

Mezi mladými lidmi je známá určitá fráze typu “kamarád taky rád, a kamarádka ještě radši“. Nevím jestli je to pravda, ale myšlenka to je jistě zajímavá. Nedávno jsem slyšel názor, že přátelství mezi klukem a holkou je pouze odsunutý sex. Možná že na tom i něco bude. Neznám zase tolik přátel, kdyby ani jeden z nich neměl zálusk na toho druhého. Jenže většinou se to obejde bez toho, že by z toho přátelství bylo více než jen kamarádský vztah.

Jak to máte vy pánové? Bráníte se případnému sexu s vaší sličnou a přitažlivou kamarádkou? Nebo vy slečny? Odmítáte dorážení vašich kamarádů, kteří vás přitahují?

7 Responses

 1. Luuu

  na tento článek jsem narazila jen náhodou a můžu říct že jsem sex se svým nejlepším kamarádem měla a ne jednou.. Myslím si že mezi námi to utvrdilo přátelství.. Dodnes jsme pouze kamarádi, já mám rok a půl partnera a on má partnerku, dodnes si spolu rozumíme, povídáme si, prostě není problém..

 2. Roman

  Já v tom nevidím problém. Nějaká ta kamarádka, ta klidně „taky rádka“. Pokud ale jde o skutečného přítele či přítelkyni, se kterým se můžete bavit o všem, tak je možné se i na tomto na rovinu dohodnout. Určitě ne „po sobě vyjet“. Osobně jsem sex s kamarádkou neprovozoval. Zájem z její strany byl, ale ne z mé, takže jsem jí to hned zpočátku řekl. A tím taky náš vztah neutrpěl. Kamarádíme už mnoho let dál. Jinak bych všem doporučil nejdřív si pořádně rozmyslet, co od toho vztahu (ale opravdu) chcete, a pak bude odpověď nejspíš jasná.

 3. Anička

  Tak to zrovna já mám opačný názor:D kamarád taky rád a kamarádka ještě radši je skvělá fráze, kterou se řídím. Proč bych se měla omezovat, když to oba chceme a ještě nikdy se mi to nevymstilo a o žádnýho kamaráda jsem nepřišla?

  1. Roman

   Tak to vám gratulujeme, neexistuje moc kamarádských sex-vztahů, které dlouhodobě fungují bez toho, aby se jeden do druhého nezamiloval a nezkomplikoval vše.

 4. Evička

  Nevím jak vám ostatním, ale mě ta myšlenka přijde dost uhozená. Proč bych si měla užívat se svým kamarádem, kterému věřím, svěřuju se mu se svými problémy, když sexem bych to všechno jen zkazila?

  1. Roman

   Evičko, ne všechny kamarádské sex-vztahy končí špatně :)) znám případy, kdy se dostali ke svatbě a spokojenému letitému vztahu…

Leave a Reply

Pošlete tento článek e-mailem: