Sexuální výzkum očima mužů – analýza dotazníků

Máme pro vás pokračování našeho seriálu zaměřeném na výzkumy a ankety týkající se sexu. A dnes z pohledu mužů…

V předchozím díle byla řeč o ženách. Nemůžeme tedy vynechat jejich protějšky. Již zmiňovaný výzkumník Luboš Čermák oslovil počátkem tohoto roku 427 mužů, převážně ve věku 20 až 28 let.

Skoro dvě třetiny z nich přiznaly, že jim nevadí, osloví-li je žena za účelem seznámení. Tak velké skupině to dokonce lichotí, jinak řečeno, nepřijde jim to divné. Polovina souhlasí s tím, že rande má trvat jednu až dvě hodiny, dokonce i s tím, že má být mužem uhrazena útrata, jde-li o setkání v kavárně. Jen třetina byla proti. Mimochodem, první setkání v restauračním zařízení vede, procházka na čerstvém vzduchu je také v oblibě. Počet 60 procent dotázaných neodsuzuje sex při prvním kontaktu. Jen třetina je proti.
 
Z ankety publikované o půl roku později Lucií Simonovou vyplývá, že z celku 636 dotázaných mělo již 2 až 10 partnerek. Nicméně třetina z nich tvrdí, že by měl mít muž více jak za život partnerek dvacet. To však je protipólem tomu, tvrdí-li, že by jejich protějšky měly mít jen 2 až 5 partnerů. Myšlenka výhradně manželského sexu, tedy sexu před svatbou, propadla u většiny mužů.
 
První erotickou zkušenost zažili respondenti většinou v období 16 až 17 let, ale našlo se 20 procent těch, kteří sex vyzkoušelo před patnáctým rokem života. Více jak polovina potvrdila, že ideální je souložit dvakrát až třikrát týdně, pro denní frekvenci se vyjádřilo necelých dvacet procent. A realita? Dvakrát až třikrát týdně má sexuální styk jedna třetina, a pouhých 6 procent den co den!!! Proč tak málo? Údajně za to může nedostatek času, únava, případně nižší touha partnerky.


Co se týče sexuálních technik, navrch má stále misionářská pozice, i když pozice zezadu nezaostává. Přinejmenším u třiceti respondentů je v oblibě. Příjemné se rovněž jeví, je-li partnerka nahoře.

Dvě třetiny touží po orální technice, ale jen třetina partnerek jim vyhoví.

A naopak? Muži poskytují orální sex ženám rádi. Provozování sexu v ložnici má ráda polovina mužů, kuchyň a koupelnu berou útokem málokdy. Sex na veřejnosti nevadí polovině respondentů, většinou sexují v autě. Zajímavé je, že sedmdesát procent mužů onanuje i přesto, že partnerku má. Není tedy pravda, že onanují jen muži, kteří nežijí partnerským životem.
 

Hra na otroka a otrokyni moc populární není.

Tenhle styl je vyhledáván jen patnácti procenty mužů. Totéž platí o hraném znásilnění. Jemná bondáž na ženě (svázání rukou šátkem a přivazování nohou) zkouší 28 procent, a naopak, pokouší-li se o toto žena na muži, muži to milují jen z jedenácti procent. Drsnější bondáž na ženě (svázání prsou, vázání do kozelce) přiznali 4 procenta dotázaných, drsnější bondáž na sobě (svázání penisu, vázání do kozelce) prožili 3 procenta mužů.

Za atraktivní nelze také považovat naplácá-li muž ženě, případně ji přitáhne za vlasy, a to samé platí i ze strany druhé. Jen osm procent respondentů má představy dobrovolného násilí na ženě v podobě bičování, kapaní vosku a připínání skřipců.Prsa, zadek a klín – jsou ženské partie, které muže sexuálně stimulují.

Nic nového pod sluncem, že.

Pozadu na tom nejsou ani ústa, stehna či tvář. Totéž platí i o situacích. Dotyk ženských prsou a zadku, představa orálního sexu či vyzývavé ženské chování – umí pořádně rozpálit. Dotázaní se rovněž netajili tím, že je partnerka ráda uspokojuje. A jejich partnerky? Nemají problém dosáhnout orgasmu v jejich přítomnosti. Stydlivost a předstíraní již nejsou na pořadu dne. Přesto stále platí, že jsou muži se sexuálním životem spokojeni jen z poloviny.

Autor: -jikr-

Přidejte svůj názor

Užijte si 10 % slevu s kuponem LASCIVNIJasně, chci ušetřit
+ +
Pošlete tento článek e-mailem: