JAK VYBRAT VIBRÁTOR – návod

Vibrátory a dilda jsou zajímavým zpestřením milostných hrátek. Rozdíl mezi vibrátorem a dildem je jednoduchý. Dildo, na rozdíl od vibrátoru nevibruje. Pokud chcete sobě, nebo někomu jinému udělat radost tímto lechtivým dárkem, zkuste se nejprve podívat na výhody a nevýhody různých materiálů, tvarů a funkcí těchto hraček.

Obsah článku

Materiál vibrátorů

Než přistoupíte k výběru erotické hračky, určitě je potřeba se zamyslet nad vhodným materiálem. Každý materiál má jiné vlastnosti a každému je příjemné něco jiného. Záleží také na tom, kolik peněz a jak velkou péči jste ochotní své hračce věnovat. Každý materiál má totiž zcela jiné požadavky na údržbu.

  • Gel bývá čirý (častěji) nebo neprůhledný materiál gumového vzhledu. Vibrátory a dilda z něj jsou pružná a měkká. Gel patří do té nižší cenové kategorie. Nevýhodou tohoto materiálu ale je, že se může časem začít lepit, drolit, nebo roztékat a postupně ztrácet barvu. Na tento materiál je možné používat lubrikační gel na silikonové i vodní bázi. I desinfekci můžete používat alkoholovou nebo bez alkoholu.
  • Silikon je o trochu tužší než gel. Můžete se s ním setkat ve dvou variantách – s leštěným a s broušeným povrchem. Leštěný silikon má lesklý a kluzký povrch, trochu jako by ho někdo nalakoval. Broušený silikon je matný a hebký. V minulosti nebylo vhodné na výrobky ze silikonu používat lubrikační gely na silikonové bázi, ale u novějších výrobků to už problém není. I desinfekci můžete použít s alkoholem nebo bez.
  • Natural skin je materiál, který napodobuje lidskou kůži. Je příjemně hebký, měkký a pórovitý. Nejčastěji se s ním můžeme setkat na vibrátorech a dildech napodobujících pánská přirození. O tento druh materiálu je ale nutné se velmi dobře starat. V první řadě je dobré vědět, že kvůli možnosti ucpání pórů na povrchu tohoto materiálu není vhodné používat lubrikační gel na silikonové bázi. Natural skinovou hračku je totiž po použití potřeba opláchnout vodou, osušit, postříkat desinfekcí, nechat uschnout a nakonec zapudrovat. Výsledek ale stojí opravdu za to.
  • Latex není zrovna nejobvyklejší materiál při výrobě vibrátorů a dild, ale i přesto se s ním můžeme setkat. Vibrátory z litého latexu na omak připomínají molitan politý tenkou gumovou vrstvou. Jsou na něj vhodné jak silikonové, tak vodní lubrikační gely. Desinfekce pouze bez alkoholu.
  • Sklo je materiál,který má spoustu zajímavých vlastností. K výrobě dild a vibrátorů se většinou používá borosilikátové sklo. Je pevnější než běžné sklo a je možné ho bez problému chladit, nebo nahřívat studenou nebo teplou vodou. Tento materiál je také díky absenci pórů vhodný pro alergické lidi nebo lidi, kteří jsou citliví na intimní hygienu. Čistit i lubrikovat je můžete jakýmkoli přípravkem na erotické hračky. Většina skleněných erotických pomůcek jsou skoro až uměleckým dílem a pokud je zapomenete na nočním stolku, ne každý se dovtípí, k čemu opravdu slouží.
  • Plast je méně častým materiálem. Bývá obvyklejší u starších, levnějších a jednodušších vibrátorů. Většinou jde o hladké, rovné vibrátory na baterky pouze s regulací intenzity vibrací. Není problém na ně používat silikonový nebo vodní lubrikant, ani jakoukoliv desinfekci na erotické pomůcky. Pokud je ale vibrátor potažený lakem s kovovým vzhledem, nepoužívejte na něj alkoholovou desinfekci,lak se může začít odlupovat.
  • Kov se nejčastěji používá u vibrátorů určených k elektrostimulaci. Další jejich zajímavým aspektem je, že jsou mnohem těžší a mohou tak přinést úplně jiný zážitek z erotických hrátek.

Výše zmíněnými desinfekcemi jsou myšleny speciální čistící prostředky na erotické hračky. Používat jakékoliv desinfekce z lékárny, antibakteriální mýdlo nebo alkohol nelze doporučit. Mohlo by vám to způsobit značné zdravotní nepříjemnosti nebo poškodit vaší erotickou pomůcku.

Tvar

Stejně tak jako materiál, i výběr tvaru je velmi individuální. V následujících odstavcích se pokusím vám pomoci udělat si představu o tom, k čemu které tvary slouží a který by pro vás mohl být ten pravý.

Průměr a délka

Jednou z nejdůležitějších věcí je zvolit ten správný průměr a délku. V otázce průměru nelze moc dobře poradit, protože je to velmi individuální. Předpokládám, že každý zná své tělo natolik dobře, aby dokázal bez problému odhadnout, jaká tloušťka vibrátoru nebo dilda by mu mohla vyhovovat. Pokud uvažujete o délce, nebojte se zvolit hračku spíše delší. Lépe se totiž drží a mnohem pohodlněji se s ní manipuluje.

Bod G

Přemýšlíte-li k čemu je u některých vibrátorů a dild mírné zakřivení, zejména pak na konci, pravděpodobně se jedná o hračku uzpůsobenou k stimulaci bodu G. Ten se nachází přímo za stydkou kostí, směrem k podbřišku. Některé ženy ho mají ale umístěný hlouběji v pochvě a některé ženy ho nemají citlivý vůbec. Než si zakoupíte vibrátor určený ke stimulaci G bodu, nejprve tedy doporučuji pokusit se ho najít vlastními silami.

Stimulace klitorisu

Na některých vibrátorech jsou výčnělky ve tvaru zajíčka, delfína, jiného zvířete nebo neutrálního vzhledu. Těmito výčnělky se šíři vibrace nebo pulzace přímo ke klitorisu. Žena si tak může dopřát hned dvojitou stimulaci.

Stimulace poševního vchodu

Vibrátory a dilda určená k dráždění poševního vchodu mají buďto vroubkování a výčnělky nebo část naplněnou rotujícími kuličkami či “perličkami”. Pokud s tímto druhem stimulace začínáte, doporučuje se nejprve vibrátor s “perličkami” (plastové), kovové kuličky jsou o trochu tvrdší a stimulace je tak silnější. Nejsilněji je dráždění v případě kovových kuliček s delšími rozestupy.

Anální stimulace

Některé vibrátory jsou rozdvojené do “V”. Jejich slabší část je určena k anální stimulaci, zatímco ta silnější část zároveň stimuluje pochvu. Anální část se mnohdy skládá z různě velkých kuliček, zaručujících ojedinělý zážitek.

Funkce

Při výběru vibrátoru nejsou zanedbatelné ani jeho funkce. Pro mnohé jsou právě tyto funkce tou pravou třešničkou na dortu. Pojďme se tedy společně podívat, jaké možnosti máte na výběr.

Vibrace

Vibrace dají vašemu sexuálnímu zážitku zcela nový rozměr. Napomáhají uvolnění a tak je mohu doporučit i k anální stimulaci. Vibrací je více typů. Jedním aspektem je jejich intenzita, která se na většině hraček dá regulovat. Druhým aspektem je jejich druh. Některé vibrace jsou tupé, jiné ostré, nebo tvrdé. Proto je lepší si na zapnutou hračku nejprve sáhnout, než si jí koupíte. Tuto možnost nabízí většina kamenných sexshopů.

Pulzace

Pokud mluvím o pulzacích, mám tím na mysli vibrace, které se samy v určitých intervalech přerušují. Jejich výhoda je v tom, že si na ně tělo méně rychle zvyká než na vibrace a proto ho neustále překvapují. Docílíte tak mnohem většího vzrušení. Některé vibrátory mají dokonce možnost náhodné volby. To znamená, že se různé intervaly pulzací spouští v různém pořadí a vy nemáte ani zdání, jaký interval nebo rychlost bude v příští sekundě následovat.

Krouživé pohyby

Některé vibrátory dovedou kroužit kolem své osy. To může být příjemné pro ženy, které si obzvláště užívají stimulaci pochvy nebo bodu G.

Pulzátor

Na rozdíl od vibrátorů, které se chvějí, mají pulzátory tu vlastnost, že se pohybují po své délce. To znamená, že dokonale napodobují “přirážení”. Pulzátor za vás tedy udělá většinu práce a vy se tak můžete soustředit na pocity slasti. Většina pulzátorů nabízí hned několik programů o různé rychlosti a intenzitě.

Baterky, nebo nabíječku?

Vibrátory s nabíječkou jsou většinou o něco dražší než vibrátory s baterkami. Jejich obrovskou výhodou je to, že vydrží zapnuté delší dobu a nemusíte se zabývat neustálým dokupováním baterií, nebo jejich dobíjením. Některé nabíjecí vibrátory dokonce fungují i pokud jsou zrovna připojeny na nabíječku. Jedinou nevýhodou nabíjecích vibrátorů je to, že pokud vestavěná baterie po nějakém čase doslouží, jen těžko ji lze vyměnit.

Pokud chcete mít stále po ruce svého miláčka, nebo obdarovat partnera či partnerku něčím, na co nemusíte žárlit, pak je možnost odlitku penisu stvořená přímo pro vás. Ve specializovaných obchodech si můžete pořídit sadu k odlévání penisu a udělat si jeho věrnou kopii, ať už s vibracemi, nebo bez. To lze doporučit zejména těm, kteří často odjíždějí na služební cesty a nechtějí zanechávat doma svojí partnerku nebo partnera s prázdným pelíškem.

Přidejte svůj názor

Užijte si 10 % slevu s kuponem LASCIVNIJasně, chci ušetřit
+ +
Pošlete tento článek e-mailem: