Vyholování dámského přirození

Kdysi bylo běžné, že ženy měly v podpaží i na intimních místech pořádného „bobra“. Poslední čtvrtstoletí ale dává za pravdu přesně opačnému trendu, a sice vyholování intimních míst.

Tři čtvrtiny žen se obejdou bez chloupků

25 let od roku 1989 skutečně změnilo názor Čechů na ochlupení dámských intimních míst. Zatímco dříve se za samozřejmost považoval je jemný kartáček, nebo dokonce zmiňovaný „bobr“, a to nejenom v podpaží, ale i na přirození, dnes jde vývoj přesně opačným směrem. Naprostá většina žen, tedy podle výzkumů až tři čtvrtiny zejména z řad mladších ročníků si ochlupení vyholuje. Pokud se zaměříme na ženy do třiceti let, bude toto číslo dokonce ještě vyšší, více než 93 %. Pochvalují si to i pánové. Téměř 65 % z nich raději uvítá hladkou, oholenou jemnou pokožku, kterou také považuje za eroticky mnohem přitažlivější.

Hygiena podporuje trendy

Pro holení mluví také hygiena, která je mnohem snazší. V podpaží a intimních partiích je více potních žláz než kdekoli jinde. Proto se také zde nejvíce potíte, což může být hlavně v teplých dnech velmi nepříjemné nejenom pro vás, ale i pro vaše okolí. Oholené přirození se daleko lépe udržuje čisté a zdravé, protože právě na chloupcích se drží velké množství různých bakterií a ve spojení s olupujícími se šupinkami kůže působí opravdové nepříjemnosti v podobě zápachu. Navíc existuje řada depilačních přípravků. Na trhu je jich skutečně velký výběr a obavy z nich nemusí mít ani ženy s citlivou pletí. I pro ně existují velmi šetrné prostředky, které nezpůsobí nežádoucí alergické reakce.

Jsou „bobřice“ náruživější?

Už jsme se dotkli toho, že až 65 % pánů už v dnešní době vítá, že si žena chloupky odstraní. Pokud sáhneme do té nejmladší věkové skupiny ohraničené opět 30 lety, tam žádá vyholení až 80 % mladých mužů. Z hlediska dnešních, v médiích často prosazovaných kritériích dokonalosti je ideálem vyholené ženské přirození. Jenže biologický pohled na věc už vypadá trochu jinak. Ty ženy, kterým hodně rostou chloupky, se vyznačují tím, že jejich tělo produkuje více testosteronu. Zaznamenávají také vyšší sexuální vzrušení.

Návrat k přirozenosti

Jako reakce na silný trend vyholování se v posledním čtvrtstoletí ale objevuje také přesně opačný směr. Některým ženám vadí, že dnes už se stává vyholený klín jakousi samozřejmostí a stávají se tak vlastně objekty módního diktátu. Snaží se proto vracet k přirozené podobě svého těla a rozhodnutí, zda se holit nebo ne, považují za samozřejmé právo své volby. Neznamená to ovšem, že by o sebe nepečovaly. Naopak. Používají kvalitní kosmetiku a a pečlivě se myjí, právě proto, aby si mohly jemný porost dovolit a byl na něj estetický pohled. Jemný sestřižený a dobře opečovávaný „trávníček“ může být pro muže ještě přitažlivější než například úplně vyholené tělo, které jakoby postrádalo pohlavní znaky. Příkladem v těchto trendech jsou dokonce i některé slavné celebrity, jako třeba americká herečka Gwyneth Paltrowová. Vše je zkrátka otázkou osobních preferencí.

Mají ženy raději zarostlé typy?

Zajímavé je, že trendy vyholování už dnes nejsou jenom a výhradně dámskou záležitostí. Stále více mužů také sahá po depilačních prostředcích a chloupky v intimních partiích si vyholuje. Jenže tady jde spíš o módní trend, který stírá rozdíly mezi oběma pohlavími. Silný je opět v mladé generaci dvacátníků, kde ti, kteří se holí, lehce převažují (je jich přes 60 %). Zkrátka je být čistý a vymydlený je in. Ovšem starší generace jednoznačně dávají přednost zarostlejším mužům. Ti mají více testosteronu, což ženy přitahuje. Pravdou je, že u mužů je zřejmě nejlepší zlatý střed, tedy být čistý a upravený, ale ne přehnaně. Protože pak už nepůsobí mužně.

Přidejte svůj názor

Užijte si 10 % slevu s kuponem LASCIVNIJasně, chci ušetřit
+ +
Pošlete tento článek e-mailem: