ZÁJEM MUŽŮ O SEXUÁLNÍ SLUŽBY – analýza dotazníků

Gabriela Šustáková v letních měsících minulého roku zkoumala zájem mužů o sexuální služby. Ze 176 respondentů se polovina přiznala, že zná místa těchto služeb, nicméně jen desetina z nich je využívá.

Místa si dovedou vyhledat na internetu, ale dají i na doporučení známých. Reklamy v tištěných mediích netáhnou.Přes 50 % dotázaných využije služeb privátů, do nočního klubu zajde 29 %. Dalších 18 % se zúčastňuje swingers party, eskort servis (sex do domu) si objedná 16 %.

Četnost využívání těchto služeb je rozmanitá. Polovina mužů je upřednostňuje nepravidelně, další třetina jednou týdně. Skupina 24 % za sexuální služby zaplatí měsíčně více jak pět tisíc korun, ale našli se i tací, kteří za dané období utratí něco kolem tisícovky.

Strach z nákazy pohlavně přenosné nemoci zřejmě není dostačující. Jen polovina respondentů přiznala placený sex s kondomem, další třetina sexuje bez kondomu s vědomím, že vyhledává služby pravidelně testovaných erosenek.

Strach z prozrazení má jen desetina, ostatní si umí poradit s alibi. Manželce řeknou, že jdou k holiči, na pedikúru, případně do autoservisu.Většinovým důvodem využívání erotických služeb bývá vyzkoušet si sex s jiným typem ženy, než je manželka, či partnerka. Až 20 % mužů přiznává, že důvodem je četnost sexuálních potřeb,
která jejich protějšku vadí. Dalších 17 % touží vyzkoušet něco nového, například různé sexuální polohy či SM praktiky.

Otázkou je, zda taková služba očekávání splní. Polovina respondentů byla spokojena pokaždé, u dalších 20 % dotázaných byla spokojenost jen proto, že byly sexuální pracovnice vybrány na základě doporučení známých. Zhruba desetina mužských zákazníků měla představu jinou, takže potěšení bylo minimální.

Že vyhledávání sexuálních služeb bývá přínosem, se shodla většina ze zkoumané skupiny. Mezi výhody se počítá například volba erotické pracovnice (blondýnka, plnoštíhlá). Daná společnice je nachystaná na čas, předem je dohodnutá cena a technika sexu. Výhodou je i ta skutečnost, že si erosenka nebude do budoucna dělat nějaké nároky, nezabere tolik volného času a je finančně méně nákladná.

V tomto roce navázala s podobným dotazníkem ještě Jitka Jirásková. Z takto malého vzorku mužů, co by zákazníků placeného sexu, zjistila, že 36 % rádo ejakuluje na prsa erotické pracovnice, dalších 37 % tak koná do úst a další třetina nad jejím ohanbím. Ejakulace bývá opakovaná. Čtvrtina respondentů uvítala anální stimulaci ženou, další čtvrtina použila dokonce erotické pomůcky. Jde-li o dopad na manželský (partnerský) sex, není se čeho obávat. Jde přeci jen o povyražení, přiznává přes 50 % dotázaných. Další desetina z nich navíc nasbírá inspiraci, kterou pak v sexu s manželkou, či partnerkou využije. První sex za peníze přiznává 40 % mužů, a sice ve věku od 18 do 22 let.

Přidejte svůj názor

Koooouzelný ValentýnVALENTYN sleva
+ +
Pošlete tento článek e-mailem: