10 důvodů, proč se nevěra nevyplácí

Nevěra protíná naše životy odnepaměti a stejně jako tu byla již před tisíci lety, s největší pravděpodobností tu bude i nadále. Nejedná se o nic příjemného, ba naopak – pokud je vám vaše polovička nevěrná, zabydlí se vám v hlavě červíček pochybností, nemluvě o bolesti, kterou prožíváte. Vztahy, do kterých se vkradla nevěra, v drtivé většině případů končí rozchodem. Jenže pozor – mnoho lidí si myslí, že nejhůř na tom je ten podváděný, ale pravdou je, že dobře nebývá ani tomu, kdo si našel bokovku. Proč? Jednoduše proto, že zahýbat se nemá – a my vám v dnešním článku dáme hned 10 důvodů, proč se nevěra nevyplácí!

Obsah článku

1.Nevěra vás připravuje o čas

Najdete-li si milence či milenku, pravděpodobně s tímto člověkem budete chtít trávit nějaký čas – nemusíme vám jistě vysvětlovat, jakým způsobem jej budete využívat – a právě o tento čas, kdy si budete užívat s bokovkou, připravíte vaše nejbližší. Ať už to je jen oficiální partner, se kterým žijete, nebo i děti, rodina a podobně. Mnoho lidí si zálety užívá i na úkor zaměstnání a to se zkrátka chtě nechtě musí někde projevit…

2.Lež má krátké nohy

Mnoho lidí si myslí, že když své zálety budou dokonale maskovat a dají si pozor, nikdo jim na to nemůže přijít. Jenže může a v drtivé většině případů taky přijde. Můžete se snažit sebevíc, dávat si sebelepší pozor, ale ve finále – ať už po kratší či delší době – to skončí fiaskem, obrovským průšvihem a mnohdy i ostudou, která s vámi nepěkně otřese.

3.Není to zadarmo

Najít si milence či milenku je hodně drahá investice. Nebudeme si zde vykládat, že obecně to stojí více peněz především muže-záletníky, neboť ženy-milenky jsou náročné, protože i ženy si často právě díky nevěře pořizují věci, do kterých by za normálních okolností neinvestovaly – luxusní spodní prádlo, depilace celého těla…

4.Nevěra ničí zdraví

Nevěra se automaticky pojí se stresem a stresovými situacemi. Každý, kdo někdy skrýval nějaký ten úlet, jistě musel vymýšlet důvody, proč ten a ten den přijde z práce déle, musel si shánět alibi, kde byl v tu a tu hodinu, často pak balancoval na hranici lží a pravd – a to je samo o sobě stresující, vyčerpávající a pro zdraví škodlivé!

5.Tak či onak si stejně nepolepšíte

Buďme k sobě upřímní: jde-li o nevěru, jen hrstička lidí si skutečně polepší a najde k sobě někoho, kdo je v každém detailu lepší než jeho stávající partner. Ale takových lidí je jen pár. A co ti zbývající? Ti se zpravidla drží jen nějaké iluze, která jim sice přijde v první chvíli krásná, nová a neokoukaná – jenže stačí chvilka a najednou si uvědomí, že to ani zdaleka není tak dokonalé, jak si zprvu mysleli. A o tom to je – chvilková radost a tolik neštěstí.

6.Jaký ze sebe máte pocit?

A teď by si měli ruku na srdce položit ti, kteří někdy někoho podvedli: jaký jste ze sebe měli či stále ještě máte pocit? Nezáleží na tom, zda nevěra praskne či nikoli, protože v mnohých případech má dotyčný záletník sám ze sebe špatné pocity během jejího trvání. Nemluvě o chvíli, kdy to praskne – rodina se na vás najednou dívá skrze prsty a navždycky pro ně budete ten, který podváděl, lhal a nechoval se fér.

7.Už nikdy to nebude stejné

Jakmile se mezi dva lidi vkrade nevěra, už nikdy se jejich vztah nevrátí do starých dobrých kolejí. A v tuhle chvíli ani tak nezáleží na tom, zda spolu zůstanou, nebo se ve špatném rozejdou – tak či onak se to již nikdy nevrátí tam, kde to bylo před úletem. Důvěra je hodně chatrná věc a touhle skutečností jedině ztratí…

8.Štěstí jen tak na oko

Nevěra dává spoustě lidem pocit, že jsou konečně šťastní a že je jejich život konečně podle vysněných představ. Jenže pozor – jde jen o iluzi, která se vytratí stejně tak rychle, jako se objevila. Ano, v první chvíli možná zažíváte pocity umělého štěstí, které ale nemají s realitou nic společného – návrat zpátky na zem je často tvrdý, bolestný a řešit ty následky už tak šťastné není…

9.Pozor, ať si na to nezvyknete

I přesto, že existuje celá řada důvodů, pro které byste se měli nevěře vyhýbat, podléhají těmto úletům miliony a miliony lidí – a co víc – opakovaně! Nevěra je totiž jako droga, kdo jí jednou okusil, pravděpodobně nezůstane jen u jedné zkušenosti. Je pravda, že někomu to po druhé či třetí nevěře dojde a uvědomí si, že dělá chybu a jen svým nejbližším škodí, jinému tu bohužel nedojde nikdy.

10.Nálepka: Nevěrník, nevěrnice!

Nevěra se za vámi potáhne jako stín. Ať už podvedete jednou, třikrát nebo desetkrát – přede všemi budete mít nechvalnou nálepku sukničkáře či záletnice. A nemyslete si, že tohle nelichotivé pojmenování časem vyprchá jako pára nad hrncem – nevyprchá a vy se s ním budete muset naučit žít.

Přidejte svůj názor

Užijte si 10 % slevu s kuponem LASCIVNIJasně, chci ušetřit
+ +
Pošlete tento článek e-mailem: