10 faktů a zajímavostí o spermatu

Sperma je už odnepaměti středem zájmu mnoha vědců a lékařů. Nejedná se jen o zázračnou tekutinu, která zasadí nový život v ženském těle, ale i o možnost, jak snadno sledovat mužské zdraví. Představíme si 10 zajímavostí a faktů o spermatu.

 1. Životní styl má přímý vliv na sperma

Podle vědeckých studií bylo prokázáno, že pravidelná konzumace alkoholu nebo nikotinu výrazně snižuje pohyblivost spermií. Ty jsou po jeho konzumaci rovněž i velmi dezorientované. To samé se týká obezity. Lidé s BMI vyšším, než 25, mají výrazně menší koncentraci spermatu, než lidé s BMI nižším, než 25. Jejich sperma je rovněž značně pomalejší.

 2. Chuť semene na mnoho způsobů

Chuť spermatu není u každého muže stejná a lišit se může dokonce i den ode dne u jednoho muže. Na chuti se podílí řada faktorů a mezi nejčastější patří zdravotní stav a konzumované potraviny. Zatímco jeden den může být sperma sladké, za pár dní může mít hořkou a slanou chuť, je tedy rozdíl, pokud jí muž čerstvé ovoce a má zdravý jídelníček, nebo jestli si libuje v kořeněných jídlech a alkoholu, na chuti to žena vždy pozná.

 3. Jedno varle stačí

Pokud muž přijde nešťastnou náhodou o varle, neznamená to, že by nemohl mít děti, produkce spermatu druhého varlete se obvykle ještě zvýší a tak není ve finále muž nijak hendikepován.

 4. Jak je velká spermie

Velikost jedné spermie je od hlavy až k ocasu zhruba 50 mikrometrů. Je skutečně malá, ale pokud byste přemluvili všechny spermie z jednoho ejakulátu, aby si seřadily za sebe, vytvoří řadu dlouhou cca10 kilometrů.

 5. Mrtvé semeno může oplodnit

Při umělém oplodnění se někdy stává, že spermie zemře, to ovšem neovlivní vznik života, důležitá je genetická informace uvnitř a tak fakt, že se spermie nehýbe, nerozhodne o výsledku umělého oplodnění.

Copyright:  / 123RF Stock Photo

 HISTORIE MASTURBACE

 Masturbace je tu s námi odedávna a přesto jí dodnes obklopuje hromada mýtů a  nesmyslů.

 6. Spermie plavající proti proudu

Ne všechny spermie znají správnou cestu a tak zhruba polovina z nich plave opačným směrem a velká část se jich dokonce točí v kruhu. Naštěstí je jich dost, aby jich mnoho dostalo k cíli.

 7. Potraviny pro správnou tvorbu

Na kvalitní produkci spermií se podílí zejména Omega 3 mastné kyseliny, které jsou obsaženy v tresčích játrech, ale třeba i v lososovi. Rovněž je vhodné mít dostatek vitamínu C, který je zodpovědný za kvalitu spermií a jejich odolnost proti poškození. Pokud spermatu chybí rychlost, vhodné je jíst pravidelně celozrnné potraviny a také čerstvé ovoce.

 8. Jak dlouho žije sperma?

Spermie dokáží v ženském těle přežit zhruba dva dny, ale pokud mají ty správné podmínky, tak výjimečně i 5 dní.

 9. Je zdravé polykat sperma?

Ano, sperma je bohatou zásobárnou vitamínů a minerálů. Kromě vitamínu C v něm najdete zinek, vápník, hořčík, sodík a mnoho významných stopových prvků. Muži navíc milují, když partnerka sperma spolyká. Naopak dokáže muže zahanbit, pokud se žena spermatu štítí, rozhodně se nejedná o nic nezdravého.

 10. Alergie na sperma

Jedná se o velmi vzácnou alergii, která se objevuje jen výjimečně. Pokud žena zaznamená po semeni vyrážku, obvykle se jedná jen o neškodné podráždění, protože je sperma velmi zásadité.

Přidejte svůj názor

Užijte si 10 % slevu s kuponem LASCIVNIJasně, chci ušetřit
+ +
Pošlete tento článek e-mailem: