Recenze filmu Holka z livechatu / Cam (2018)

Název filmu nejspíše zaujme více muže, kteří zapojí představivost, o čem by film asi mohl být. Není se tak čemu divit, že láká ke zhlédnutí. Bude film o skutečné herečce z on-line kamerových záznamů pro dospělé nebo to bude jen nějaká pubertální slátanina pro ty mladší z nás? To vám přiblížíme v této recenzi, která je psaná okem diváka, který byl na film zvědavý stejně jako vy.

O filmu

Hlavní protagonistkou filmu je herečka Medeline Brewer, která pochází z USA a v době, kdy film vyšel, jí bylo 26 let. Znát ji můžete například ze seriálu Orange Is the New Black, který obletěl celý svět. Tato postava (Alice Ackerman) vystupuje v on-line světě v prostředí živých vysílání (livechatů) s erotickou tématikou pod přezdívkou Lola_Lola.

Překvapivě se Alice málokdy svlékne a moc nevyužívá tuto platformu tak, jako ji využívají jiné, poněkud úspěšnější, aktérky. Ale i na tyto “světlé” momenty dojde, pokud někdo zaplatí za vysílání o trošku více. 

Jedním z jejích zdánlivě blízce vypadajících přátel je ajťák Arnold, známý pod přezdívkou Tinker (herec Patch Darragh), který se na její vysílání dívá a až s prazvláštní náhodou ji potká ve stejném obchodě, jako by ji snad sledoval i v jejím osobním životě. Je to snad on, kdo jí za nedlouho ukradne identitu a nasadí do jejího vysílání někoho, kdo ji až děsivě moc připomíná? 

Hlavní pointou filmu je moment, kdy se herečka snaží stát úspěšnější na této erotické platformě. Soupeří s jinými dívkami o první pozice v oblíbenosti a především sledovanosti livechatu. Jelikož její posun není takový, jaký by si přála, rozhodne se předvést extrémní on-line show, při které abnormálně dlouho postupuje uspokojení vibrátorem. Nějaké detailní záběry však nečekejte, zcela objektivně uvidíte spíše jen její bradavky a výrazy tváře. Alice v závěru tohoto vystoupení omdlí a co se začne dít potom, je záhadou asi pro každého, kdo se na film dívá.

Probere se a odhalí, že nějaká žena, která vypadá přesně jako ona, vysílá pod jejím účtem a vytváří tak zajímavější kontent, než tvořila ona. Asi se není čemu divit, že její popularita díky tomu roste. Bohužel z toho ale ona už nic nemá. O to horší pocit to je, když celá její rodina na velké rodinné oslavě zjistí, jaká je její skutečná profese. Začne skoro až posedle a občas i schizofrenně pátrat potom, kdo je ta žena a jak to, že má přístup k jejímu účtu.

Úchylky, které jsou k vidění

V průběhu hledání se vám naskytne možnost sledovat nejrůznější sexuální úchylky, jako je například spanking (plácání po těle), světem známý sadomasochismus, při kterém je herečka plácána důtkami a jinými pomůckami, které jsou známy spíše ze světa BDSM.

Mimo to se herečka také několikrát na svých vystoupeních na oko zranila – podřízla si například hrdlo velkým nožem, což její tělo zalilo krví, či si prostřelila hlavu zbraní. Tyto chvíle byly opravdu skvěle zahrány a i já osobně jsem na to koukala s otevřenými ústy a zatajeným dechem zároveň.

Být na tom v kině, tak se určitě v momentě, kdy se pohnula, neozve úlek, ale spíše úlevné vydechnutí. Mezi další fetish, který by se sem dal zařadit, by patřila ablutofilie, což je pohlavní vzrušení z koupání ve vaně a sprše.

Alice se totiž natáčela i při této činnosti, ať už v bazénku pro všechny sledující, či ve vaně jen pro ty své nejvyvolenější a především nejlépe platící.

Další částí, která film tvořila erotickým, byly oblečky, které zde byly používány. Ať to byly přitažlivé sexy šaty, které se podobaly na pokojskou, v průběhu hraní si na rande s erotickou herečkou při livechatu, či převlek školačky, který známe z mnoha amerických filmů.

Zhodnocení

Upřímně jsme o tomto filmu přemýšlela nejen několik minut, ale spíše několik dnů. Nedokázala jsem totiž patřičně uchopit jeho závěr, který zůstal poněkud otevřený. Stala se herečka skutečně obětí dvojnice, která její účet napadla a využila pro svou slávu? Byla snad použita 3D umělá inteligence, která její tvář jen nasadila do livechatu, aby zachovali odpovídající reakce na podněty od sledujících?

Právě díky tomuto kopie hlavní aktérky nebyla schopna krvácet ve stejný čas při ráně do hlavy, zatímco originální Alice krvácela z nosu opravdu silně? Docházelo občas také k nějakému sekání… Bylo to renderování prvků umělé inteligence, která to jen zkrátka nestihla včas? A nebo poslední možnost, kterou jsem objevila při hledání rozboru tohoto filmu na zahraničních stránkách – spadla naše hlavní protagonistka do kómatu a tohle celé se jí jen zdálo?

Proč by ale v závěru samotného filmu ukradla identitu další ženě ona sama? Aby byla znovu slavná nebo snad krade identity ona? Opravdu ani po dlouhém přemýšlení nejsem schopná říct, ke které teorii se přikláním, ale film nemohu hodnotit negativně.

Líbí se mi jeho otevřenost, která vás nutí se nad tím zamyslet. Pokud tedy máte rádi filmy, které vás nenechají zcela chladnými a můžete si domýšlet, proč se některé věci dějí, určitě nebudete litovat těch 94 minut, který film trvá.

Přidejte svůj názor

Užijte si 10 % slevu s kuponem LASCIVNIJasně, chci ušetřit
+ +
Pošlete tento článek e-mailem: