Home > Milostné polohy > Misionářská poloha: Osvědčená klasika

Misionářská poloha: Osvědčená klasika

Misionářská poloha

Misionářská polohaNejčastější pozicí při milování je misionářská poloha, kdy žena leží na zádech a muž na ní. Penisem potom proniká do její vagíny. Nabízí dostatek potěšení pro ženu i muže. Díky své pozici na ženě muž kontroluje průběh celého pohlavního styku. Žena ale může nakloněním a roztažením nohou ovlivňovat jak úhel, tak hloubku průniku, takže si užijí oba.

Obsah článku

Střední hloubka průniku

V praxi vše probíhá tak, že muž má pod svou kontrolou rychlost průniku a z části hloubku, žena potom do určité míry hloubku a úhel. Pro ženu je tato poloha fyzicky naprosto nenáročná, ovšem samozřejmě by neměla jenom pasivně čekat, ale snažit se také polohou nohou zvýšit své potěšení. Ani na muže neklade tato poloha příliš velké nároky. Hloubka průniku je v tomto případě přibližně střední až hlubší, dochází k mírnému dráždění klitorisu.

Misionáři polidšťovali zvířata

Proč se této nejoblíbenější pozici při sexuálním styku vlastně říká misionářská? Prý za to mohou křesťanští misionáři, kteří nutili domorodce na svých misích provádět sexuální styk v takové poloze, při které se může žena muži dívat do očí. Díky tomu prý styk postrádal zvířecí podobu. Muž se měl opírat o ruce a nohy mít u sebe a vsunout se mezi nohy ženy roztažené do písmene „V“. Ve skutečnosti je ale tohle tvrzení spíše legenda.

Intenzivní komunikace

Kromě kontaktu z očí do očí umožňuje tato poloha také pohodlné a intenzivní líbání. V případě, že se partner tlačí dopředu, dochází k silnějšímu dráždění klitorisu, což je pro partnerku velice příjemné. Také muž má příležitost hladit a dráždit ženina ňadra. Pár se může také objímat, laskat, dráždit různé erotogenní zóny jazykem, zkrátka mezi sebou eroticky komunikovat.

Vylepšení houpáním i hloubkou

Někteří lidé považují misionářskou pozici za trochu nudnou. Ovšem chyba není v samotné pozici, ale spíše v tom, že nemají chuť experimentovat a vylepšovat. Poloha, kdy žena leží na zádech a muž je na ní, může být překvapivě příjemná a hravá.

Jak vylepšit misionářskou polohu? Například pohyb dovnitř a ven se dá oživit pohupováním. Když se přitom penis sladí s klitorisem, cestě k maximální vášni už nic nebrání. Žena si také může omotat nohy kolem stehen muže a velmi těsně si ho přitáhnout. Aby soulad byl dokonalý, partner by neměl podepírat tělo rukama, ale plně ležet na ženě. Také je možné zkusit skutečný hloubkový průnik. Žena dá muži nohy na ramena a penis pak bude pronikat hluboko. Může se také dobře dostat k děložnímu čípku, což zvýší partnerčino potěšení.

Regulace tempa a silnější sevření

Také jedna ženina noha opřená o partnerovo rameno, druhá zapřená o postel umožňuje regulovat tempo a přidávat nebo naopak zpomalovat. Žena tak získává nad stykem větším kontrolu a vymaňuje se z role pasivního pozorovatele. Skvělé oživení nabízí i neobvyklý úhel průniku. Ten se může povést, pokud si muž klekne mezi ženiny nohy a zadek má na kotnících. Při průniku v této pozici se více stimulují spodní stěny ženiny pochvy. Také sevřením partnerčiných stehen při průniku zvyšuje potěšení. Dalším způsobem zlepšení hrátek je podložení spodní části ženiných zad polštářem. Penisem se dostane více k čelní stěně. Způsobů, jak zpestřit misionáře je spousta.

Hodnocení misionářské polohy

Muž kontrola rychlosti a z části hloubky průniku
Žena z části kontrola hloubky a úhlu průniku
Náročnost Pro ženu prakticky nulová, pro muže velmi malá
Průnik střední až hluboký
Výhody Pár se může vzájemně laskat, dráždit, milování není pro ženu tak tvrdé, jako při poloze zezadu
Nevýhody Ženy, které mají muže s menším penisem, často uvádějí, že si u této polohy milování příliš neužijí
Oblíbenost minimálně 65 % i více

 

2 Responses

  1. Pingback : Poloha na koníčka: Ženy, užijte si nadřazenost - EroMag.cz

  2. Pingback : Sexuální polohy, kterým muži příliš neholdují - EroMag.cz

Leave a Reply

Pošlete tento článek e-mailem: